Sabah bir neçə deputat Strasburqa gedir
Milli Məclisin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin sədri, Azərbaycanın AŞPA-dakı daimi nümayəndə heyətinin rəhbəri Səməd Seyidov və bir qrup deputat AŞPA-nın qış sessiyasında iştirak etmək üçün yanvarın 24-dən 29-dək Strasburqda səfərdə olacaq.
Bu barədə Milli Məclisin Mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi məlumat yayıb.
Nümayəndə heyətinə deputatlardan Sevinc Fətəliyeva, Rafael Hüseynov, Sabir Hacıyev, Erkin Qədirli, Tural Gəncəliyev, Nigar Arpadarai və Kamal Cəfərov daxildirlər.
Sessiya dövründə Assambleya Bürosunun və Daimi Komitənin görülən işlər barədə hesabatı dinləniləcək.
Assambleyanın monitorinq prosedurunun təkmilləşdirilməsi, Gürcüstanda keçirilmiş parlament seçkilərinin müşahidəsinin nəticələri ətrafında fikir mübadiləsi aparılacaq.
Həmçinin Monteneqro ilə post-monitorinq dialoqu, COVID-19 vaksininin etik, leqal və praktiki tərəfləri, xroniki və uzunmüddətli xəstəliklərlə məşğul olan şəxslərə qarşı ayrıseçkilik və digər mövzularda müzakirələr olacaq.
Tədbirlərdə Milli Məclisin deputatları gündəlikdəki məsələlərlə bağlı çıxışlar edəcək, fikirlərini bildirəcəklər.скачать dle 11.3

Азербайджанские депутаты завтра отбудут в Страсбург » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Председатель комитета Милли Меджлиса (парламент) Азербайджана по международным отношениям и межпарламентским связям, руководитель постоянной делегации при Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) Самед Сеидов и группа депутатов с 24 по 29 января будут находиться в Страсбурге для участия в зимней сессии ПАСЕ.
Об этом сообщили в отделе по прессе и связям с общественностью ММ.
В делегацию входят депутаты Севиндж Фарзалиева, Рафаэль Гусейнов, Сабир Гаджиев, Эркин Гадирли, Турал Гянджалиев, Нигяр Арпадараи и Кямал Джафаров.
В ходе сессии будет заслушан отчет о работах, проделанных Бюро ассамблеи и постоянным комитетом, произведен обмен мнениями в связи с усовершенствованием процедуры мониторинга Ассамблеи, результатами проведенных в Грузии парламентских выборов, постмониторинговым диалогом с Черногорией, этическими, легальными и практическими сторонами вакцины против COVID-19 и др.скачать dle 11.3