Prezident: “Ordumuzun Füzuli əməliyyatı hərbi kitablara daxil ediləcək”
“Şanlı Azərbaycan ordusu bundan sonra da düşməni Azərbaycan torpaqlarından qovmağa davam edəcək. Füzuli əməliyyatı rəmzi məna daşıyır”.
Prezident bildirib ki, strateji nöqteyi-nəzərdən Füzulinin təmas xəttində yerləşən bir neçə müdafiə xəttinin yarılması bizə növbəti strateji üstünlüklər verir:
“Füzuli istiqamətində yerləşən hərbi qüvvələrimiz orada döyüşlər aparırdı. Bizim Füzulini hansı hərbi peşəkarlıqla, rəşadətlə işğaldan azad etdiyimiz heç kimə sirr deyil. Ondan əvvəl Cəbrayıl şəhəri, Hadrut işğaldan azad edildi.
Xocavənd, Cəbrayıl, o cümlədən, Füzulinin bir çox kəndləri işğaldan azad olundu. Məhz bundan sonra Füzuli şəhərini düşməndən azad etdik. Düşmən öz silahını yerə qoyub qaçmışdı. Mən tam əminliklə deyirəm ki, Azərbaycan ordusunun Füzuli əməliyyatı, eləcə də, digər əməliyyatları hərbi kitablara daxil ediləcək”.скачать dle 11.3

Президент: Физулинская операция нашей армии попадет в военные книги
Славная азербайджанская армия продолжит изгонять врага с азербайджанских земель. Операция в Физули имеет символическое значение.
Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в своем обращении к народу.
Глава государства сказал, что с точки зрения стратегии прорыв нескольких линий обороны на физулинском направлении фронта дает нам очередное преимущество:
"Наши вооруженные силы, дислоцированные в направлении Физули, вели там боевые действия. Конечно же, это не секрет. Всем известно, с каким военным профессионализмом и мужеством мы освободили Физули от оккупации. Перед этим были освобождены город Джебраил, а также Гадрут.
От оккупации были освобождены Ходжавенд, Джебраил, а также многие села Физулинского района. Только после этого мы освободили от врага город Физули. Враг бежал, бросив технику. С полной уверенностью заявляю, что физулинская операция азербайджанской армии, а также другие будут отражены в военных книгах".скачать dle 11.3