İlham Əliyev: “Avropa İttifaqı ilə Azərbaycan arasında çox yüksək səviyyəli tərəfdaşlıq mövcuddur”
İsveç Avropa İttifaqı ilə regionumuz arasında daha geniş əməkdaşlıqla bağlı həmişə fəal olub. Avropa İttifaqı ilə Azərbaycan arasında indi çox yüksək səviyyəli tərəfdaşlıq mövcuddur və bu tərəfdaşlıq bir çox sahələri əhatə edir
AZƏRTAC xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev İsveçin Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfiri Kristian Kamillin etimadnaməsini qəbul edərkən deyib.
Dövlətimizin başçısı ümidvar olduğunu bildirib ki, yeni sazişlə bağlı danışıqlar uğurla davam edəcək.
“Əlbəttə ki, pandemiya ilə əlaqədar vəziyyət bizim planlarımıza müdaxilə etdi. Bizdə bir neçə ay davam edən karantin rejimi tətbiq olundu. Buna görə bizim heç bir fəal, fiziki təmaslarımız olmadı. Lakin faktiki olaraq əməkdaşlıq davam edir. Buna görə də əminəm ki, bizdə yeni əməkdaşlıq formatı olacaq”, - deyə Prezident qeyd edib.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев: Между ЕС и Азербайджаном налажено партнерство очень высокого уровня
Швеция всегда была активной в вопросах более широкого сотрудничества между Европейским союзом и нашим регионом. Между ЕС и Азербайджаном сейчас существует партнерство очень высокого уровня, которое охватывает многие сферы.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев на встрече с новоназначенным послом Швеции в АР Кристианом Камиллом.
Глава государства выразил надежду на то, что переговоры по новому соглашению будут успешно продолжены.
"Конечно, ситуация с пандемией вмешалась в наши планы. У нас был введен карантинный режим, который длится несколько месяцев. Поэтому у нас не было никаких активных, физических контактов. Однако фактически сотрудничество продолжается. Поэтому уверен, что у нас будет новый формат сотрудничества", - отметил Президент Ильхам Алиев.скачать dle 11.3