Bakıda iki kişi intihar etdi
Binəqədi rayonu, Biləcəri qəsəbəsində 1989-cu il təvəllüdlü mebel ustası Nicat Məmmədov qaldığı qohumunun evində özünü asıb.
İlkin məlumatlara görə, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Şərur rayonundan olan kişi borcunu qaytara bilmədiyinə görə özünü öldürüb.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 125-ci (özünü öldürmə həddinə çatdırma) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
Daha bir intihar hadisəsi Sabunçu rayonunda baş verib. 1972-ci il təvəllüdlü Davud Hacıyev Sabunçu rayonunun Maştağa qəsəbəsində, evinin həyətində özünü asıb. Koronavirus pandemiyası səbəbindən kişi işsiz qalıb və kreditini ödəyə bilməyib. Rayon prokurorluğu hadisənin təfərrüatını araşdırır.скачать dle 11.3

22.09.2020 18:49 3 096
В поселке Баладжары Бинагадинского района мебельный мастер Ниджат Мамедов (1989 г.р.) повесился в доме родственников, у которых гостил.
По предварительным данным, мужчина, являвшийся уроженцем Шарурского района НАР, свел счеты с жизнью из-за того, что не смог вернуть денежный долг.
По данному факту прокуратурой района возбуждено уголовное дело по статье 125 (доведение до самоубийства) УК АР.
В поселке Маштага Сабунчинского района во дворе собственного дома повесился Давуд Гаджиев (1972 г.р.). Из-за коронавирусной пандемии мужчина остался без работы и не смог погасить кредит. Сообщается, что банк грозил ему судебным разбирательством. Прокуратура района расследует обстоятельства инцидента.скачать dle 11.3