İlham Əliyev Vahid Ələkbərovu təltif etdi - YENİLƏNİB
Prezident İlham Əliyev Vahid Yusifoviç Ələkbərovun “Dostluq” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Bildirilib ki, V.Ələkbərov Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişafında xüsusi xidmətlərinə görə təltif edilib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “LUKOYL” neft şirkətinin prezidenti Vahid Ələkbərova təbrik məktubu ünvanlayıb.
“Hörmətli Vahid Yusuf oğlu,
Sizi əlamətdar yubileyiniz – anadan olmağınızın 70 illiyi münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm.
Sizin peşəkarlığınız və təşkilatçılıq istedadınız sayəsində bu gün “LUKOYL” dünyada ən iri neft-qaz şirkətlərindən biridir.
“LUKOYL” şirkətinin bizim ölkəmizdə çoxillik səmərəli fəaliyyəti Azərbaycan-Rusiya qarşılıqlı iqtisadi əlaqələrinin genişlənməsinə mühüm töhfə verir, bununla da Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında dostluq münasibətlərinin inkişafına və möhkəmlənməsinə şərait yaradır.

Ильхам Алиев наградил Вагита Алекперова орденом "Достлуг" - ОБНОВЛЕНО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев наградил главу нефтяной компании "ЛУКОЙЛ" Вагита Алекперова орденом "Достлуг".
Распоряжение о награждении глава государства подписал 31 августа.
Вагит Юсуфович Алекперов награжден орденом "Достлуг" за особые заслуги в развитии взаимных связей между АР и РФ.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 31 августа поздравил главу нефтяной компании "ЛУКОЙЛ" Вагита Алекперова с днем рождения.
"Сердечно поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 70-летием со дня рождения.
Благодаря Вашему профессионализму и организаторскому таланту "ЛУКОЙЛ" сегодня является одной из крупнейших нефтегазовых компаний в мире.
Многолетняя плодотворная деятельность компании "ЛУКОЙЛ" в нашей стране вносит важный вклад в расширение азербайджано-российского экономического взаимодействия, способствуя тем самым развитию и укреплению дружественных отношений между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией.