Sabirabadda dəhşət: 22 yaşlı gənc hamamda başına su əvəzinə neft tökdü, bədəni alışdı
Qafqazinfo-nun verdiyi xəbərə görə, hadisə fevralın 1-i, saat 23 radələrində rayonun Cavad kəndində baş verib.
1998-ci il təvəllüdlü Elvin Zeynalov hamamda yuyunarkən sabun əlindən yerə düşüb. O, gözü sabunlu olduğu üçün sabunu götürə bilməyib və yerdən su götürərək üzünü yumaq istəyib. Lakin səhvən yerdən neftlə dolu qabı götürüb və başından aşağı töküb.
Həmin vaxt hamamın içində yanan qaz plitəsi E.Zeynalova yaxın olduğu üçün neft alışıb, onun bədəninə alov yayılıb. E.Zeynalov yanaraq çölə çıxıb və özünü gölməçəyə ataraq alovu söndürüb.
Ona bütün bədəninin II və III dərəcəli yanığı diaqnozu qoyulub.
Polis və prokurorluq orqanları əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə baxış keçirilib və prosessual hərəkətlər aparılıb.
Məlumata görə, nefti hamama E.Zeynalovun anası ərinin paltarlarını təmizləmək üçün qoyubmuş. Faktla bağlı araşdırma aparılır.скачать dle 11.3

В Сабирабаде парень облился керосином и получил ожоги
Как передает Qafqazinfo, инцидент произошел 1 февраля около 23:00 в селе Джавад, когда молодой человек принимал душ.
Эльвин Зейналов (1998 г.р.) нагнулся, чтобы поднять выпавшее из рук мыло, однако не смог его найти, так как глаза были в мыльной пене. Пытаясь смыть ее, он взял с пола ковшик. Оказалось, что в нем не вода, а керосин, которым молодой человек и облился.
Так как Э.Зейналов находился близко к газовой печи, его тело моментально загорелось.
Он выбежал на улицу и бросился в пруд, чтобы потушить огонь. Тем не менее молодой человек получил ожоги всего тела II и III степени.
Сотрудники органов полиции и прокуратуры осмотрели место происшествия, были выполнены другие процессуальные действия.
Согласно информации, керосин в ванную комнату положила мать Зейналова, чтобы использовать его для чистки одежды супруга.