Narkotik maddənin təsiri altında intihar etdi
Binəqədi rayon hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları intihar hadisəsinin istintaqı zamanı narkopriton aşkar ediblər.
Bu barədə Oxu.Az-a Binəqədi rayon polis idarəsindən məlumat daxil olub.
Yanvar ayının 6-da Binəqədi Rayon Polis İdarəsinin 5-ci polis bölməsinin tabeçiliyində olan ərazidə intihar hadisəsi qeydə alınıb. 1987-ci il təvəllüdlü Əkbər Əhmədov yaşayış binasının beşinci mərtəbəsində yerləşən Rafiq Əliyevə məxsus mənzilin pəncərəsindən özünü atıb.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, Rafiq Əliyev mənzilində narkopriton təşkil edib. İlkin məlumata əsasən, Əkbər Əhmədov intihar zamanı güclü təsiredici narkotik maddə - tiryəkin təsiri altında olub.
Faktla əlaqədar 28 yanvar tarixində Rafiq Əliyevə Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 238-ci (Narkotik vasitələrin və ya psixotrop maddələrin istehlakı üçün tiryəkxanalar təşkil etmə və ya saxlama) maddəsi ilə cinayət işi açılıb.скачать dle 11.3

Суицид в притоне: в Баку мужчина в наркотическом опьянении выбросился из окна
6 января на территории, подведомственной 5-му отделению полиции, было совершено самоубийство. Акпер Ахмедов 1987 года рождения выбросился из окна квартиры, принадлежащей Рафигу Алиеву и расположенной на пятом этаже.
В ходе расследования выяснилось, что Р.Алиев организовал у себя дома наркопритон. По предварительным данным, А.Ахмедов на момент совершения суицида находился под воздействием сильнодействующего наркотика – опиума.
По данному факту в отношении Р.Алиева 28 января было возбуждено уголовное дело по статье 238 (Организация либо содержание притонов для потребления наркотических средств) Уголовного кодекса АР.