Prezident bu nazirliyə beş milyon manat ayırdı
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Ağstafa rayonunda Dilbaz Atçılıq təsərrüfatı üçün yeni kompleksin tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Ağstafa rayonunda Dilbaz Atçılıq təsərrüfatı üçün yeni kompleksin tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.12.23-cü yarımbəndində göstərilmiş məbləğin beş milyon otuz min manatı Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выделил Минсельхозу более пяти миллионов манатов
30 декабря Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству нового комплекса для коневодческого хозяйства "Дильбаз" в Агстафинском районе.
Согласно распоряжению, с целью строительства нового комплекса для коневодческого хозяйства "Дильбаз" в Агстафинском районе Министерству сельского хозяйства Азербайджана выделено 5 млн 30 тыс. манатов.
Данная сумма указана в подпункте 1.12.23 "Распределения средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2019 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) по другим проектам", утвержденного распоряжением Президента №890 от 15 января 2019 года.