İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Heydər Əliyevin məzarını ziyarət etdi
Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatından 16 il keçir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dekabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Milli Məclisin deputatları, nazirlər, komitələrin, şirkətlərin və idarələrin rəhbərləri, respublika ictimaiyyətinin nümayəndələri də Fəxri xiyabana gəliblər.
Prezident İlham Əliyev Ulu Öndərin məzarı önünə əklil qoyub.
Azərbaycanın dövlət himni səslənib.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və ailə üzvləri Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı üzərinə gül dəstələri qoyublar.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarının ziyarət edilməsi mərasimində Baş nazir Əli Əsədov, Milli Məclisin Sədri Oqtay Əsədov, Prezident Administrasiyasının rəhbəri Samir Nuriyev və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева посетили могилу Гейдара Алиева - ФОТО
Прошло 16 лет со дня кончины архитектора и основателя современного независимого Азербайджана, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
Как передает АЗЕРТАДЖ, 12 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, Первый вице-президент Мехрибан Алиева и члены семьи прибыли на Аллею почетного захоронения и посетили могилу общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева.
Депутаты Милли Меджлиса, министры, руководители комитетов, компаний и управлений, представители общественности республики также прибыли на Аллею почетного захоронения.
Президент Ильхам Алиев возложил венок к могиле общенационального лидера.
Прозвучал государственный гимн Азербайджана.
Глава государства Ильхам Алиев и члены его семьи возложили цветы к могиле супруги общенационального лидера, выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой.
Была также почтена память известного государственного деятеля Азиза Алиева и профессора Тамерлана Алиева, к их могилам возложили цветы.
В церемонии посещения могилы общенационального лидера Гейдара Алиева приняли участие премьер-министр Али Асадов, председатель Милли Меджлиса Огтай Асадов, глава Администрации Президента Самир Нуриев и другие официальные лица.скачать dle 11.3