26.11.2019 12:21 4 181
Belə ki, Şəki rayon Baş Küngüt kəndində doğulan, ailəsi ilə birlikdə Bakı şəhərində yaşayan 1996-cı il təvəllüdlü Məhyəddinov Ramil Adil oğlu yaşadığı evin hamam otağında ailə üzvləri tərəfindən huşsuz vəziyyətdə aşkar edilib.
Müayinə zamanı Ramil Məhyəddinovun artıq öldüyü müəyyən edilib.
23 yaşlı tələbənin dəm qazının sızması nəticəsində dünyasını dəyişdiyi bildirilir. Tələbənin valideynlərinin dediklərinə görə, övladları Bakı şəhər 87 saylı tam orta məktəbdə oxuyub.
Daha sonra imtahan verərək Gəncə Dövlət Unversitetinə daxil olub. Lakin təhsilini yarımçıq qoyaraq hərbi xidmətə yollanıb.
Hərbi xidməti bitirdikdən sonra isə yenidən imtahan verərək 2016-cı ildə İqtisad Universitetinə daxil olub. Hazırda ali məktəbin 4-cü kursunda təhsil alırmış.

В Баку студент погиб от отравления угарным газом – ФОТО
Студент 4-го курса Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) стал жертвой угарного газа.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, инцидент произошел 23 ноября в Сабунчинском районе Баку.
Уроженец села Баш Кюнгют Шекинского района Азербайджана, 23-летний Рамиль Махьяддинов был найден родственниками в ванной комнате мертвым. В момент отравления он находился дома один.
По рассказам родственников погибшего, он окончил бакинскую среднюю школу №87, затем поступил в Гянджинский государственный универститет. Оставив образование, Рамиль отправился в армию. После возвращения в 2016 году он поступил в UNEC.