Prezident Abşeron magistral kanalında yenidənqurma işlərinə 5 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev Abşeron magistral kanalında yenidənqurma işlərinin aparılması və kanalın suburaxma qabiliyyətinin artırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, sərəncama əsasən, Abşeron yarımadasında kənd təsərrüfatına yararlı torpaqların suvarılması vəziyyətinin yaxşılaşdırılması məqsədilə Abşeron magistral kanalında yenidənqurma işlərinin aparılması və kanalın suburaxma qabiliyyətinin artırılması üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.67-ci bəndində göstərilmiş məbləğin 5,0 (beş) milyon manatı Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılıb.
Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinə bu Sərəncamın 1-ci hissəsində göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etməsi tapşırılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил на реконструкцию Абшеронского магистрального канала 5 миллионов манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по проведению работ по реконструкции Абшеронского магистрального канала и увеличению его водопропускной способности.
Согласно распоряжению, с целью улучшения мелиоративного состояния сельскохозяйственных угодий на Абшеронском полуострове, на проведение работ по реконструкции и увеличению водопропускной способности Абшеронского магистрального канала ОАО "Мелиорация и водное хозяйство Азербайджана" выделено 5 миллионов манатов.
Данная сумма указана в подпункте 1.67 "Распределения средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2019 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) по другим проектам", утвержденного распоряжением Президента №890 от 15 января 2019 года.