05.11.2019 12:14 3 718
Səhiyyə Nazirliyindən Oxu.Az-a bildirilib ki, hadisə Nizami rayonu, 8-ci kilometr bazarının yanında qeydə alınıb.
İki marşrut avtobusunun toqquşması barədə saat 22:20-də məlumat Təcili Tibbi Yardıma məlumat daxil olub:
“Hadisə yerinə beş briqada yollanıb. Ümumilikdə səkkiz nəfər hospitalizə olunub. Onlardan dördü kişi, dördü qadındır. Bir qadın burun sümüyünün sınığı diaqnozu ilə KTM-ə, digər yeddi nəfər 3 saylı şəhər xəstəxanasına çatdırılıblar.
Xəstəxanadan bildirilib ki, qəza ilə əlaqədar xəstəxanaya çatdırılanlara lazımi tibbi yardım göstərildikdən sonra onlar ambulator müalicəyə buraxılıblar”.
“Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırılan 21 yaşlı qız da göstərilən tibbi yardımdan sonra ambulator müalicəyə buraxılıb”, - deyə məlumatda qeyd edilib.скачать dle 11.3

Около столичного рынка столкнулись автобусы, 8 человек пострадали
Как сообщили Oxu.Az в Министерстве здравоохранения, инцидент зафиксирован в Низаминском районе около рынка "8-й километр", где столкнулись два маршрутных автобуса.
По факту 4 ноября в 22:20 на станцию скорой медицинской помощи поступил вызов.
"На место происшествия прибыла бригада врачей. В общей сложности госпитализированы восемь человек, из них четверо мужчин, остальные - женщины. Одну пострадавшую с переломом костей носа доставили в Клинический медицинский центр №1, остальных - в Городскую клиническую больницу №3.
В больнице сообщили, что пострадавшим была оказана необходимая медицинская помощь, после чего их отпустили на амбулаторное лечение", - отметили в Минздраве
В ведомстве также отметили, что 21-летней девушке, доставленной в Клинический медицинский центр №1, также оказали необходимую помощь, а затем выписали.скачать dle 11.3