Azərbaycan və Qazaxıstan arasında vizasız rejim qaydaları dəyişdi
Azərbaycan və Qazaxıstan qarşılıqlı vizasız gediş-gəliş haqqında sazişə dəyişiklik edilməsi barədə protokol imzalayıb.
Report xəbər verir ki, müvafiq sənəd Bakıda Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasına (Türk Şurası) üzv ölkələrin Xarici İşlər nazirlərinin görüşündən əvvəl imzalanıb.
Protokolu Azərbaycan tərəfdən Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov, Qazaxıstan tərəfdən isə Daxili İşlər naziri Yerlan Turqunbayev imzalayıb.
Sənəddə Qazaxıstan və Azərbaycan vətəndaşlarının bu ölkələrin ərazisində olma müddətinin 30 gündən 90 günə qədər uzadılması, eləcə də, 30 gün müddətinə qeydiyyata alınmadan azad olunması nəzərdə tutulur.скачать dle 11.3

Увеличен период безвизового пребывания граждан Азербайджана в Казахстане
Как передаёт Median.Az со ссылкой на Report, соответствующий документ был подписан в Баку перед встречей министров иностранных дел стран Совета сотрудничества тюркоязычных государств (Тюркский совет) главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым и министром внутренних дел Казахстана Ерланом Тургунбаевым.
Изменение предусматривает продление времени пребывания для граждан Казахстана и Азербайджана на территориях этих стран с 30 до 90 дней, а также освобождение от регистрации на период пребывания до 30 дней.