02.10.2019 14:02 4 217
Bakı-Sumqayıt elektrik qatarı Keşlə stansiyasında (2653-cü km-də) hərəkətdə olarkən, Tacirə Vidadi qızı Rəhimova müəyyən olmayan yerdən dəmir yolu xəttini keçmək istəyib:
“Maşinist briqadası dərhal səs siqnalları verərək təcili tormozlama aparıb. Amma məsafə yaxın olduğundan hadisənin qarşısını almaq mümkün olmayıb. Nəticədə, qadın qatarın yan hissəsinə toxunaraq müxtəlif dərəcəli bədən xəsarəti alıb.
Hadisə yerinə dərhal təcili tibbi yardım briqadası çağrılıb və yaralı 1 saylı Şəhər Kliniki Xəstəxanasına çatdırılıb. Hadisə ilə bağlı araşdırma aparılır”.
Bakıda Keşlə stansiyası, “Çerment körpüsü” kimi tanınan ərazidə qatar 32 yaşlı qadını vurub.
Səhiyyə Nazirliyindən verilən məlumata görə, 1986-cı il təvəllüdlü Rəhimova Tacirə Vidadi qızı açıq kəllə-beyin travması ilə ağır vəziyyətdə Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırılıb və reanimasiya şöbəsinə yerləşdirilib.

В Баку поезд сбил женщину - ОБНОВЛЕНО
ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) распространило заявление об инциденте в поселке Кешля Низаминского района Баку.
Как говорится в сообщении АЖД, случай произошел сегодня в 08:23 на железнодорожной станции "Кешля".
"Во время следования электропоезда Баку-Сумгайыт Рагимова Таджира Видади гызы 1986 года рождения намеревалась перейти железнодорожные пути. Машинист подал звуковой сигнал и сразу же начал тормозить, но из-за небольшого расстояния наезд предотвратить не удалось. Боковая часть поезда задела женщину, которая в результате получила тяжелые телесные повреждения.
На место происшествия была срочно вызвана бригада скорой медицинской помощи. Пострадавшую доставили в Клинический медицинский центр №1. По факту ведется расследование", - говорится в сообщении ЗАО.
В Баку на железнодородной станции "Кешля" около так называемого "моста Чермет" электропоезд Баку-Сумгайыт сбил 32-летнюю женщину.
Как сообщили в Министерстве здравоохранения, Рагимову Таджиру Видади гызы 1986 года рождения в тяжелом состоянии доставили в Клинический медицинский центр №1.