Minsk Milli Kitabxanasında Azərbaycanın Zəfər Günü xüsusi işıq proyeksiyası ilə nümayiş etdirilib - VİDEO
08.11.2024 20:40 2 007
Minsk Milli Kitabxanasının binasında 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə Azərbaycan bayrağı və zəfərə aid simvolları əks etdirən xüsusi işıq proyeksiyası nümayiş etdirilib.
Tədbir Belarusda fəaliyyət göstərən Azərbaycan Ticarət Evinin təşəbbüsü ilə baş tutub və hər iki ölkə arasındakı dostluq münasibətlərin yüksək səviyyədə olmasını nümayiş etdirir.
Turistlər və şəhər sakinləri arasında böyük maraq doğuran bu təşəbbüs Azərbaycan-Belarus münasibətlərinin inkişafına töhfə verməklə yanaşı, Azərbaycanın təbliğinə müsbət təsir edir.
Azərbaycan Ticarət Evinin nümayəndələri bildiriblər ki, bu cür tədbirlər Azərbaycan mədəniyyətinin və tarixinin Belarus ictimaiyyətinə tanıdılması baxımından böyük əhəmiyyət kəsb edir.

Cпециальная световая проекция по случаю Дня Победы показана на здании Национальной библиотеки в Минске - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Cпециальная световая проекция по случаю Дня Победы показана на здании Национальной библиотеки в Минске - ВИДЕО
По случаю Дня Победы Азербайджана на здании Национальной библиотеки в столице Беларуси Минске была показана специальная световая проекция с изображением флага Азербайджана и символов Победы.
Как сообщает Report, проекция появилась на здании по инициативе действующего в Беларуси Торгового дома Азербайджана.
Представители Торгового дома Азербайджана в Беларуси отметили, что подобные мероприятия имеют большое значение с точки зрения ознакомления белорусской общественности с азербайджанской культурой и историей.скачать dle 11.3