XİN: "Azərbaycanın Livandakı səfirliyinin heyəti qismən təxliyə olunub" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
XİN: "Azərbaycanın Livandakı səfirliyinin heyəti qismən təxliyə olunub"
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) xarici mətbuatda dərc edilən Livandakı səfirliyimizin təhlükəsizlik səbəbi ilə boşaldılmasına dair yayılan xəbərlərə münasibət bildirib.
XİN-in Mətbuat Xidməti idarəsinin rəisi Ayxan Hacızadə APA-nın sorğusuna cavab olaraq bildirib ki, Livandakı səfirliyimiz öz fəaliyyətini davam etdirir.
"Livandakı səfirliyimiz öz fəaliyyətini davam etdirir, ancaq heyət qismən təxliyə olunub", - o vurğulayıb.скачать dle 11.3

МИД: Персонал посольства Азербайджана в Ливане частично эвакуирован » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
МИД: Персонал посольства Азербайджана в Ливане частично эвакуирован
Министерство иностранных дел Азербайджана отреагировало на сообщения об эвакуации посольства страны в Ливане по соображениям безопасности.
Начальник пресс-службы МИД АР Айхан Гаджизаде в ответ на запрос АПА заявил, что посольство Азербайджана в Ливане продолжает свою работу.
"Наше посольство в Ливане продолжает свою деятельность, но его персонал частично эвакуирован", - подчеркнул он.скачать dle 11.3