Tokayev: "Qazaxıstan Azərbaycan və Ermənistan üçün platforma təklif etməyə hazırdır" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tokayev: "Qazaxıstan Azərbaycan və Ermənistan üçün platforma təklif etməyə hazırdır"
"Qazaxıstan Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh danışıqlarının aparılması üçün platforma təklif etməyə hazırdır".
"Report"un xəbərinə görə, bunu Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) dövlət başçılarının iyulun 6-da Şuşada keçirilən qeyri-rəsmi Zirvə görüşündə çıxışı zamanı deyib.
Dövlət başçısı ümid edir ki, Azərbaycan və Ermənistan arasında dayanıqlı sülh olacaq.
O, həmçinin qeyd edib ki, siyasi və iqtisadi dəyişikliklər bütün dünyaya təsir edib: "İnanıram ki, birgə əməkdaşlıq nəticəsində TDT-yə üzv ölkələrin iqtisadiyyatının inkişafına töhfə verəcəyik".скачать dle 11.3

Токаев: Казахстан готов предложить платформу для мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Токаев: Казахстан готов предложить платформу для мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией
Казахстан готов предложить платформу для проведения мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией.
Как передает Report, об этом сказал президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев во время выступления на неформальном саммите глав государств-членов Организации тюркских государств (ОТГ) в Шуше.
Глава казахстанского государства выразил надежду на установление прочного мира между Азербайджаном и Арменией.
Он также отметил, что политические и экономические изменения оказали влияние на весь мир. "Я верю, что в результате совместных усилий мы внесем свой вклад в развитие экономик стран-участниц ОТГ", - добавил президент.скачать dle 11.3