Məşhur “Bi-2” qrupunun keçmiş üzvü Plyavinin ölüm səbəbi məlum olub » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Məşhur “Bi-2” qrupunun keçmiş üzvü Plyavinin ölüm səbəbi məlum olub
Rusiyanın məşhur “Bi-2” və “Dyuna” qruplarının keçmiş üzvü Viktor Plyavinin ölüm səbəbi məlum olub.
Telekanalın məlumatına görə, 64 yaşlı klaviatura ifaçısı ürəyində yaranan problem səbəbindən dünyasını dəyişib.
“O, ürək çatışmazlığından və orqanın qan təchizatı ilə bağlı problem səbəbindən vəfat edib”, - deyə bildirilib.
Musiqiçinin dəfn mərasimi noyabrın 19-da Moskvanın Yastrebkovskoye qəbiristanlığında baş tutacaq.
Qeyd edək ki, Plyavinin xərçənglə mübarizə apardığı və son zamanlar dostlarının dediyinə görə, tez-tez içki içməyə başladığı bildirilirdi. Sənətçi ölümündən əvvəl 3 ay ərzində səhhəti pisləşdiyi üçün evinə 3 dəfə təcili yardım çağırıb.

Раскрыта причина смерти экс-участника группы "Би-2" Виктора Плявина » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Раскрыта причина смерти экс-участника группы "Би-2" Виктора Плявина
Раскрыта причина смерти экс-участника популярных российских рок-групп "Би-2" и "Дюны" Виктора Плявина.
Как сообщают источники, 64-летний клавишник скончался из-за проблем с сердцем.
Было отмечено, что он умер от сердечной недостаточности и проблем с кровоснабжением органа.
Похороны музыканта состоятся 19 ноября на Ястребковском кладбище в Москве.
Ранее сообщалось, что Плявин боролся с онкологическим заболеванием, а в последнее время, по словам знакомых, начал часто выпивать. В течение трех месяцев до смерти артист трижды вызывал "скорую" на дом из-за плохого самочувствия.
15 ноября экс-участника группы "Би-2" обнаружили мертвым в его съемной квартире, расположенной на Фестивальной улице в Москве. По некоторым данным, тело артиста пролежало в квартире около трех дней.