Azərbaycanın “Avroviziya-2022”də iştirakı təsdiqləndi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Gələn il İtaliyada keçiriləcək “Avroviziya-2022” mahnı müsabiqəsində ölkəmizin iştirakı təsdiqlənib.
İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətindən verilən məlumata görə, gələn ilin mayında baş tutacaq bu müsabiqədə ölkəmizi kimin təmsil edəcəyi hələlik müəyyən edilməyib.
Müsabiqənin İtaliyanın hansı şəhərində baş tutacağı da məlum deyil.
Hazırda bunun üçün namizəd şəhərlər var, lakin yekun qərar verilməyib.
Qeyd edək ki, dünyanın ən baxımlı və populyar mahnı müsabiqəsi olan “Avroviziya”nın Azərbaycanda rəsmi yayım hüququ İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinə məxsusdur.
“Avroviziya-2022” mahnı müsabiqəsinin Azərbaycan üzrə nümayəndə heyətinin rəhbəri tanınmış bəstəkar və prodüser İsa Məlikovdur.скачать dle 11.3

Азербайджан подтвердил участие в "Евровидении-2022" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Подтверждено участие Азербайджана в песенном конкурсе "Евровидение-2022", который состоится в мае будущего года в Италии.
Как сообщили в компании "Общественное телевидение и радиовещание", пока неизвестно, кто будет представлять нашу страну на этом мероприятии.
Также пока нет информации, в каком именно итальянском городе пройдет конкурс. Есть претенденты на его проведение, но окончательное решение не принято.
Отметим, что компания "Общественное телевидение и радиовещание" обладает официальным правом на трансляцию в Азербайджане самого популярного в мире песенного конкурса "Евровидение".
Руководитель делегации страны на "Евровидении-2022" - известный композитор и продюсер Иса Меликов.скачать dle 11.3