Erməni silahlı qüvvələri müxtəlif istiqamətlərdə mövqelərimizi atəşə tutub - RƏSMİ » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Erməni silahlı qüvvələri müxtəlif istiqamətlərdə mövqelərimizi atəşə tutub - RƏSMİ
Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri avqustun 19-u saat 17:24-dən etibarən avqustun 20-si saat 00:25-dək Gorus rayonunun Xanazax, Basarkeçər rayonunun Aşağı Zağalı və Berd rayonunun Çinarlı yaşayış məntəqələri ərazisində yerləşən mövqelərindən Laçın rayonunun Cağazur, Kəlbəcər rayonunun İstisu və Tovuz rayonunun Əsrik Cırdaxan yaşayış məntəqələri istiqamətində yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini fasilələrlə atıcı silahlardan atəşə tutub.
Bununla bağlı Azərbaycan Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
Bundan əlavə avqustun 20-si saat 01:23-dən etibarən Rusiya sülhməramlılarının müvəqqəti yerləşdirildiyi Azərbaycan ərazisindəki qanunsuz erməni silahlı dəstələri tərəfindən Şuşa şəhərinin Xəlfəli yaşayış məntəqəsi ətrafında yerləşən bölmələrimizin mövqeləri istiqamətində atıcı silahlardan fasilələrlə atəş açılıb.
Hazırda qeyd olunan istiqamətlərdə vəziyyət sabitdir, əməliyyat şəraiti bölmələrimizin nəzarəti altındadır.скачать dle 11.3

ВС Армении подвергли обстрелу позиции азербайджанской армии - ОФИЦИАЛЬНО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ВС Армении подвергли обстрелу позиции азербайджанской армии - ОФИЦИАЛЬНО
19 августа с 17:24 до 00:25 20 августа подразделения вооруженных сил Армении с территорий в населенных пунктах Ханазах Горийского района, Ашагы Загалы Басаркечярского района и Чинарлы Бердского района из стрелкового оружия периодически подвергали обстрелу позиции азербайджанской армии в направлении сел Джагазур Лачынского района, Истису Кельбаджарского района и Эсрик Джирдахан Товузского района.
"Кроме того, 20 августа с 01:23 незаконными армянскими вооруженными отрядами на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы, периодически подвергались обстрелу из стрелкового оружия позиции подразделений азербайджанской армии в районе населенного пункта Халфали города Шуша.
В настоящее время обстановка на указанных направлениях стабильна и контролируется подразделениями ВС Азербайджана", - отметили в оборонном ведомстве АР.скачать dle 11.3