Azərbaycanda həqiqi hərbi xidmətə növbəti çağırış başlayır
Sərəncama uyğun olaraq, 2003-cü ildə doğulmuş və çağırış gününədək (həmin gün də daxil olmaqla) 18 yaşı tamam olmuş, habelə 1986-2002-ci illərdə doğulmuş, yaşı 35-dək olan, Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrində müddətli həqiqi hərbi xidmət keçməmiş, müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırışdan möhlət hüququ olmayan və ya müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırışdan azad edilməmiş Azərbaycan Respublikası vətəndaşları 2021-ci il iyulun 1-dən 30-dək müddətli həqiqi hərbi xidmətə çağırılırlar.
Eyni zamanda “Hərbi vəzifə və hərbi xidmət haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 38.1.1-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş xidmət müddətini keçmiş müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçuları 2021-ci il iyulun 1-dən 30-dək ehtiyata buraxılacaqlar.
Artıq müddətli həqiqi hərbi xidmətə göndəriləcək çağırışçılar iyunun 25-30 tarixlərində Silahlı Qüvvələr üzrə xidmət yerlərinə təyinatla bağlı SHXÇDX tərəfindən SMS vasitəsilə məlumatlandırılıblar.скачать dle 11.3

В Азербайджане начинается очередной призыв на действительную военную службу » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане начинается очередной призыв на действительную военную службу
Сегодня в Азербайджане стартует очередной призыв на действительную военную службу.
Согласно распоряжению Президента страны, с 1 по 30 июля на срочную действительную военную службу призываются граждане Азербайджана 2003 года рождения, которым ко дню призыва исполнилось 18 лет, а также 1986-2002 годов рождения, в возрасте до 35 лет, не прошедшие срочную действительную военную службу, не имеющие права на отсрочку или не освобожденные от призыва на срочную действительную военную службу в Вооруженных силах АР.
В то же время в указанные сроки будут уволены в запас военнослужащие срочной действительной военной службы, прошедшие срок службы, предусмотренный статьей 38.1.1 закона АР "О воинской обязанности и военной службе".
25-30 июня призывники были уведомлены Государственной службой по мобилизации и призыву на военную службу SMS-сообщениями с указанием назначенных мест служб.скачать dle 11.3