Nikol Paşinyan: “Rusiyanın Qarabağla bağlı mövqeyi dəyişməyib” » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Nikol Paşinyan: “Rusiyanın Qarabağla bağlı mövqeyi dəyişməyib”
“Rusiyanın Qarabağla bağlı mövqeyi son dörd il yarımda dəyişməyib”.
Bu sözləri Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan ölkəsinin İctimai televiziyasına müsahibəsi zamanı bildirib.
“Hazırda baş verənlər, xüsusilə sülhməramlıların iştirakı (Qarabağda) 4.5 il bundan əvvəl də Rusiya yanaşmasının bir hissəsi idi. Ermənistan və Rusiya arasında münasibətlər Moskvanın Qarabağla bağlı mövqeyini dəyişmir”, - deyə N.Paşinyan bildirib.
Baş nazirin sözlərinə görə, Rusiyanın Qarabağla bağlı mövqeyinin Ermənistanda 2018-ci ilin mayındakı “məxməri inqilab”dan sonra da dəyişməməsi Yerevanla Moskva arasında normal münasibətlərdən xəbər verir.
“Bizim Rusiya ilə normal, işgüzar münasibətlərimiz olub, var və olacaq”, - deyə N.Paşinyan qeyd edib.

Никол Пашинян: Позиция России по Карабаху осталась прежней » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Об этом в интервью Общественному телеканалу своей страны заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"То, что происходит в настоящее время, в частности, присутствие миротворцев (в Карабахе), было частью российского подхода и 4,5 года назад. Отношения между Арменией и Россией не влияют на позицию Москвы по Карабаху", - сказал он.
По словам премьера, то, что позиция России по Карабаху не поменялась и после "бархатной революции" в Армении в мае 2018 года, свидетельствует о нормальных отношениях между Ереваном и Москвой.
"У нас с Россией были, есть и будут нормальные, рабочие отношения", - подчеркнул он.
На вопрос об отношениях с российским лидером, премьер вновь отметил, что на личном уровне у него с президентом Путиным "рабочие, хорошие отношения".скачать dle 11.3