Bakıda qısqanclıq zəminində sevgilisini avtomobillə bərabər dərəyə aşıraraq qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Mustafa Nəcəfovun cinayət işinin detalları məlum olub.
Median.Az Lent.az-a istinadla xəbər verir ki, 1990-cı il təvəllüdlü Mustafa Nəcəfov 3 aya yaxın müddətdə sevgi münasibətində olduğu, 1982-ci il təvəllüdlü Günay Əkbərovanın son zamanlar ailə sürücüsü olmuş Ceyhun Əhmədovla yaxın əlaqələrindən şübhələnib.
O, bu məqsədlə Günay Ələkbərova ilə evlərinin yaxınlığında görüşərək avtomobildə mübahisə edib. Mustafa Nəcəfov qısqanclıq zəminində onu döyərək sağlamlığına zərər vurmayan bədən xəsarətləri yetirib.
M.Nəcəfov sevgilisindən tələb edib ki, o, Ceyhun Əhmədovla olan münasibətlərinə son qoymalı və bacısına zəng edərək Ceyhunun onu narahat etdiyini deməlidir. Lakin Günay onun bu tələbini yerinə yetirməkdən imtina edib.
Mustafa ötən ilin iyulun 3-də saat 14 radələrində yenidən Günaya məxsus ağ rəngli "Cherry Arrizo 7" markalı avtomobildə söhbət edərək aralarında olan münasibətləri aydınlaşdırmaq istəyib.
Mustafa söhbət əsnasında baş vermiş mübahisənin gedişində yaranmış münaqişə zamanı onun Ceyhun Əhmədovla yaxın münasibətinin davam etdirdiyini yəqin etdikdən sonra qisas almaqla Günayı öldürmək qərarına gəlib.
Bu məqsədlə G.Əkbərovaya məxsus həmin avtomobili Lökbatan qəsəbəsi istiqamətində sürərkən əmisi oğlu Səbuhi Nəcəfova səsli və yazılı mesajlar ataraq Günayı öldürəcəyini bildirib.
S.Nəcəfov isə Mustafaya zəng edərək səbirli olmasını və olduğu yerdə onu gözləməsini tələb edib. Bu zaman G.Əkbərovanı da Mustafadan onu bağışlamasını, uşağına görə günahından keçməsini və öldürməməsini yalvarışlarla xahiş edib.
Lakin bütün bunlara əhəmiyyət verməyən Mustafa əksinə, avtomobilin qapılarını mərkəzi kilid vasitəsi ilə bloklamaqla Günayı köməksiz vəziyyətdə saxlayıb.
Daha sonra avtomobili ümumi təhlükəli üsulla qəflətən yüksək sürətlə yoldan çıxaraq 200 metr hündürlükdə olan dərədən aşağı sürüb.
Avtomobilin bir neçə dəfə yuvarlanması nəticəsində köməksiz vəziyyətdə qalan Günay Ələkbərova ölüb.
Mustafa Nəcəfova qarşı Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (Qəsdən adam öldürmə - xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə), 120.2.9-cu (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı öldürmə, habelə adam oğurluğu və ya girov götürülməsi ilə bağlı adam öldürmə) və 186.2.2-ci (yandırmaqla əmlakı qəsdən məhv etmə) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.

Как ревность довела до убийства: шокирующие подробности трагедии в Баку » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Как ревность довела до убийства: шокирующие подробности трагедии в Баку
Стали известны детали уголовного дела 32-летнего Мустафы Наджафова, обвиняемого в жестоком убийстве своей возлюбленной в Баку. Ослепленный ревностью, мужчина сбросил девушку вместе с автомобилем в 200-метровый обрыв.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на lent.az, Мустафа Наджафов около трех месяцев встречался с 41-летней Гюнай Акберовой. В последнее время он стал подозревать ее в близкой связи с семейным водителем Джейхуном Ахмедовым.
Ревнивец встретился с Гюнай возле ее дома, где они поссорились в машине. На почве ревности Наджафов избил девушку, нанеся ей телесные повреждения, не опасные для здоровья. Он потребовал, чтобы она прекратила общение с Ахмедовым и позвонила сестре, пожаловавшись на его назойливость. Однако Гюнай отказалась выполнять эти требования.
"3 июля прошлого года около 14:00 Мустафа вновь сел в белый Cherry Arrizo 7, принадлежащий Гюнай, чтобы прояснить отношения. Во время ссоры, убедившись в продолжении ее близких отношений с Джейхуном, он решил отомстить и убить девушку", - говорится в материалах дела.
Наджафов направил автомобиль в сторону поселка Локбатан, отправляя голосовые и текстовые сообщения двоюродному брату Сабухи Наджафову о намерении убить Гюнай. Сабухи позвонил Мустафе, призывая к терпению и прося подождать его на месте. Акберова также умоляла пощадить ее ради ребенка и простить. Но убийца был неумолим.
Заблокировав двери машины центральным замком, Наджафов оставил жертву беспомощной. Затем он резко свернул с дороги на высокой скорости и направил автомобиль в 200-метровый обрыв. В результате нескольких переворотов машины Гюнай Акберова, оказавшаяся в беспомощном положении, погибла.
Мустафе Наджафову предъявлено обвинение по статьям 120.2.4 (умышленное убийство с особой жестокостью или общеопасным способом), 120.2.9 (убийство человека, заведомо для виновного находящегося в беспомощном состоянии) и 186.2.2 (умышленное уничтожение имущества путем поджога) Уголовного кодекса Азербайджана.