Bakının Nərimanov rayonunda əməliyyat keçirilib, 11 kiloqram narkotik və doqquz ədəd odlu silah aşkarlanıb.
Bildirilib ki, tədbirlərlə 40 yaşlı Danial Alıyev, 35 yaşlı Nizami Bayramov, tanışı 34 yaşlı Nicat Əlizadə, 37 yaşlı Cəlil İsmayılov və narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsini təşkil edən daha yeddi nəfər saxlanılıb. Bu şəxslərdən ümumilikdə 11 kiloqram tiryək, marixuana, metamfetamin, 100 ədəd psixotrop tərkibli təsiredici həb aşkar olunaraq götürülüb. Nizami Bayramov, Nicat Əlizadə və Cəlil İsmayılovdan əlavə olaraq bir ədəd "AKM" markalı avtomat, bir ədəd "Makarov" tapançası, 8 ədəd patron və patron darağı da aşkar edilib.
Bu şəxslər narkotikləri şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşlarının vasitəsilə əldə edib paytaxt ərazisində ayrı-ayrı ünvanlara yerləşdirərək satışını təşkil etməyi planlaşdırıblar. Faktlarla bağlı Nərimanov Rayon Polis İdarəsində araşdırmalar aparılır. Bundan başqa Nərimanov rayonunda aparılan profilaktik tədbirlər zamanı bir ədəd "Kalaşnikov" avtomatı tapılıb və vətəndaşlarda saxlanılan 6 ədəd tüfəng könüllü olaraq polisə təhvil verilib.

В Наримановском районе Баку проведена операция, в ходе которой обнаружено 11 кг наркотиков и девять единиц огнестрельного оружия.
Об этом сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел,
В результате мероприятий были задержаны 40-летний Даниал Алыев, 35-летний Низами Байрамов, его знакомый 34-летний Ниджат Ализаде, 37-летний Джалил Исмайылов и еще семь человек, организовавшие незаконный оборот наркотиков. У этих лиц было изъято в общей сложности 11 кг опиума, марихуаны и метамфетамина, 100 таблеток психотропных препаратов. У Н.Байрамова, Н.Ализаде и Д.Исмайылова дополнительно обнаружены автомат АКМ, пистолет Макарова, 8 патронов и магазин.
Эти лица планировали получить наркотики через граждан Ирана, личности которых устанавливаются следствием, и организовать их продажу.
По данным фактам в Наримановском районном управлении полиции ведется расследование. Кроме того, в ходе профилактических мероприятий в указанном районе был обнаружен один автомат Калашникова, а также добровольно сданы полиции шесть ружей, хранившихся у граждан.