Ali Məhkəmənin adı ilə dələduzluqda şübhəli bilinən şəxslərə cinayət işi açılıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ali Məhkəmənin adı ilə dələduzluqda şübhəli bilinən şəxslərə cinayət işi açılıb
Ali Məhkəmənin Baş Prokurorluğa müraciəti əsasında dələduzluqda şübhəli bilinən üç nəfər barəsində cinayət işi başlanıb.
Bu barədə "Report"a Ali Məhkəmədən məlumat verilib.
Bildirilib ki, həmin şəxslər Ali Məhkəmədə baxılan mülki və cinayət işlərini zərərçəkmişlərin və ya tərəflərin xeyrinə həll edəcəklərini vəd edərək, onların müəyyən məbləğdə pullarını dələduzluq yolu ilə ələ keçirməkdə ittiham olunurlar.
Faktlarla bağlı üç nəfər barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178-ci (dələduzluq) maddəsinin müvafiq hissələri ilə cinayət işi başlanıb, bir nəfər haqqında isə araşdırma aparılır.
Ali Məhkəmədən bildirilib ki, məhkəmələrin, habelə hakimlərin adından istifadə edərək, qanunsuz əməllərə yol verən şəxslər barəsində qanunamüvafiq tədbirlərin görülməsi bundan sonra da davam etdiriləcək.
Eyni zamanda, vətəndaşlara tövsiyə edilir ki, hüquqi yardımın göstərilməsi ilə bağlı yalnız qanunvericiliklə müəyyən olunmuş qaydada həmin fəaliyyətlə peşəkar şəkildə məşğul olan şəxslərə və ya qurumlara müraciət etsinlər.скачать dle 11.3

Возбуждено уголовное дело в отношении подозреваемых в мошенничестве » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Возбуждено уголовное дело в отношении подозреваемых в мошенничестве
На основании обращения Верховного суда в Генеральную прокуратуру Азербайджана возбуждено уголовное дело в отношении трех лиц, подозреваемых в мошенничестве.
Об этом Report сообщили в Верховном суде.
Они обвиняются в присвоении обманным путем определенных сумм денег, пообещав содействие в разрешении гражданских и уголовных дел, рассматриваемых в Верховном суде, в пользу потерпевших или сторон.
По фактам в отношении троих указанных лиц возбуждены уголовные дела по соответствующим частям статьи 178 (мошенничество) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, в отношении одного человека ведется расследование.
Как заявили в Верховном суде, соответствующие правовые меры к совершающим противозаконные действия, используя имена судов и судей, будет применяться и впредь.
В то же время, гражданам рекомендуется обращаться за оказанием юридической помощи только к лицам или учреждениям, профессионально занимающимся данной деятельностью в порядке, определенном законодательством.скачать dle 11.3