Lənkəran sakini Balakəndə 10 kiloqram narkotiklə saxlanılıb - VİDEO
Balakən Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri tədbirlərlə qanunsuz yollarla ölkə ərazisində göndərilən külli miqdarda narkotik vasitənin dövriyyəsinin qarşısı alınıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan Oxu.Az-a verilən məlumata görə, tədbirlər nəticəsində Lənkəran şəhər sakini İslam Məmmədov saxlanılıb.
Ondan 10 kiloqram marixuana və 150 ədəd metadon həbi aşkarlanıb. Saxlanılan şəxs İran vətəndaşı tərəfindən maddi gəlir qarşılığında narkokuryerliyə cəlb olunduğunu bildirib. İ.Məmmədovun əvvəllər də dəfələrlə narkotiklərlə əlaqəli cinayətlərə görə məhkum olunduğu müəyyən edilib. Məhkəmənin qərarı ilə İ.Məmmədov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Son bir ay ərzində isə polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə rayon ərazisində narkotik vasitələrin dövriyyəsi ilə məşğul olan 10 nəfər saxlanılıb. Faktlarla bağlı araşdırmalar davam etdirilir.скачать dle 11.3

Житель Лянкярана задержан в Балакенском районе с 10 кг наркотиков - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Житель Лянкярана задержан в Балакенском районе с 10 кг наркотиков - ВИДЕО
В результате мероприятий, проведенных сотрудниками отдела полиции Балакенского района, пресечен незаконный оборот наркотических средств.
По информации, был задержан житель города Лянкяран Ислам Мамедов.
У него было обнаружено 10 кг марихуаны и 150 таблеток метадона. Также было установлено, что задержанный и ранее был судим за преступления, связанные с наркотиками.
Решением суда в его отношении избрана мера пресечения в виде ареста.
Отметим, что за последний месяц благодаря проведенным сотрудниками правоохранительных органов мероприятиям на территории района были задержаны 10 человек, занимавшихся незаконным оборотом наркотиков.скачать dle 11.3