Xidmət direktoru: "Muxtar respublikada epidemioloji vəziyyət stabildir"
04.12.2023 19:23 2 511
Xidmət direktoru:
“Muxtar respublikada epidemioloji vəziyyət stabildir”.
“Report”un yerli bürosu xəbər verir ki, bunu Naxçıvan Muxtar Respublikası İctimai Səhiyyə Xidmətinin direktoru Pəri Əliyeva jurnalistlərə müsahibəsində deyib.
O qeyd edib ki, muxtar respublikada fəaliiyət göstərən ümumtəhsil müəssilərəində dövrü dezinfeksiya işlərinə başlanılıb: "Naxçıvan şəhərində yerləşən bütün ümumtəhsil məktəblərinin hər birində dezinfeksiya işləri aparılıb və sona çatdırılıb. Rayon ümumtəhsil məktəblərində isə rayon gigiyena və epidemiolojiya mərkəzləri tərəfindən aparılmaqdadır. Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin isə bir qismi dezinfeksiya olunmuş, bir qisminin isə həftəsonu dezinfeksiya olunması nəzərdə tutulub. Bu da bağçalarda uşaqların çoxluğu ilə əlaqədardır".
Xidmət direktoru onu da bildirib ki, muxtar respublikada immunizasiya yaxşı aparıldığından burda epidemioloji cəhətdən stabillik nəzərə çarpır:
"Peyvənddən imtina halları bizdə demək olar ki, yox dərəcəsindədir. Ona görə, də bu gün Naxçıvanda geniş yayılmış yoluxma hallarına rast gəlmirik".