“Maşın” şouda qalibə hansı avtomobil veriləcək? » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bunu oxu.az-a açıqlamasında “M Group Production”ın rəhbəri, Xalq artisti Murad Dadaşov bu gündən başlayan “Maşın” şou ilə bağlı yenilikləri şərh edərkən deyib.
“Bu gündən teleməkanın ən qalmaqallı və səs-küylü şousu – “Maşın” efirə qayıdır. Şou həmişə öz fərqliliyi və uğurları ilə seçilib. Bu, tək mənim deyil, “M Group Production” komandasının uğurudur. Çünki işçiləri belə seçərkən həmişə kreativ düşüncəsi, fərqli baxışı, yeni, gənc düşüncəsi olan insanlara üstünlük verilir.
Bəlkə də, bu səbəbdən neçə ildir ki, şou öz maraqlı görüntüsü, dizaynı və ən əsası, formatı ilə fərqlənib. Bu dəfə də yeniliklər olacaq. Şounun adının “Maskarad” seçilməsi təsadüfi deyil. Adından da göründüyü kimi, tamaşaçıları təntənəli bayram ab-havası gözləyir.
Eyni zamanda, bu şou son illərin axırıncı maşını ola bilər. Çünki “M Group Production” şou ilə bağlı bir müddətlik fasilə verməyi planlaşdırır. Hələlik bunun axırıncı “Maşın” şou olmasını istəyirik.
“Maşın” ən reytinqli və uzunömürlü proqramlardan biridir. Amma ola bilər ki, tarixə düşsün. Çünki yeni layihələr üzərində işləyəcəyik. Amma konkret adlar çəkə bilməyəcəyəm. Çünki dəqiqləşdikdən sonra açıqlama olacaq”, - deyə Murad Dadaşov qeyd edib.
Xalq artisti bildirib ki, şouda şəxsən özünün dəvət etdiyi iştirakçılar var:
“Bu hal hər dəfə baş verir. Bəzi iştirakçıları prodüserimiz deyil, mən dəvət edirəm. Hətta birbaşa şəxsən özlərinə zəng edib dəvət etdiklərim də olur. Çox vaxt şounun niyə yalnız tanınmışlar arasında keçirildiyini soruşanlar olur. Adi vətəndaşlar arasında da şounun keçirilməsini istəyirlər. Amma bu şou kommersiya layihəsidir.
“Maşın” kiçik məbləğlərin hesabına başa gəlmir. Biz heç kimə maşın paylamağı düşünmürük. Çünki bu xeyriyyə aksiyası deyil, əyləncəli şoudur. İnsanları iki saatlıq olsa da, öz problemlərini unudub bu şounu izləməyə dəvət edirik.
Ümumiyyətlə, tamaşaçıların çoxluğu üçün də tanınmışların olması mütləqdir. Düzdür, üç dəfə adi insanların iştirakı ilə baş tuta şounun da reytinqi pis olmayıb. Amma tanınmışların iştirakı ilə olan şounun reytinqi, təbii ki, 2-3 dəfə artıq olur.
Qeyd edim ki, iştirakla bağlı təklifimizə yox deyən ulduzlar da olur. Bu, normal haldır. Çünki hər kəsin öz işləri ola bilər. Şou ərzində prodüserimiz bir-bir istədiyimiz tanınmışlarla əlaqə saxlayır. Ondan sonra komanda ilə birgə vaxtı olanlar arasında qərar veririk.
Komandamızın hər bir üzvü belə şouda kimləri görmək istədiyini açıqlayır. Çünki əməkdaşlarımızın fikirləri həm də tamaşaçı nöqteyi-nəzərindən bizim üçün maraqlıdır. Hər kəsin tərzi, düşüncəsi fərqlidir. Ona görə də biz bütün fikirləri müzakirə edib sonda qərar veririk.
Amma şou başlayanda hər dəfə yeni simalara, daha çox müzakirə olunan şəxslərə üstünlük verməyə çalışırıq. Elə tanınmışlar var ki, onlar gündəmdə olmasa belə iştirakı vacibdir. Şouda bir ulduzun bir neçə dəfə iştirak etməsinin də müəyyən səbəbləri var.
Bəzən iştirakçının özü bizə müraciət edir. Özüm şəxsən canlı efirdə dəvət etdiklərim də olur. Məsələn, ötən maşınlardan birində meyxanaçı Ələkbər Yasamallı ilk gün bilmədən əlini çəkdiyi üçün özüm şəxsən onu canlı efirdə növbəti şouya dəvət etmişdim”.

Какой автомобиль получит победитель шоу "Машын"?
Нынешнее шоу "Машын" отличается от остальных тем, что оно последнее и, вероятно, станет историческим.
Median.Az, об этом oxu.az заявил руководитель M Group Production, Народный артист Азербайджана Мурад Дадашов, комментируя новшества в шоу, которое начинается сегодня.
"Сегодня в эфир возвращается самое скандальное и самое громкое на телевидении шоу "Машын". Оно всегда выделялось своей уникальностью и успешностью. Это не только мой успех, но и команды M Group Production. Потому что работники при отборе (участников) отдают предпочтение людям с креативным, новым и свежим мышлением, нестандартным мировоззрением.
Наверное, поэтому несколько лет шоу отличалось своими интересными образами, оформлением и, самое главное, форматом. И в этот раз будут нововведения. Название "Маскарад" для шоу выбрано неслучайно: зрителей ждет торжественная и праздничная атмосфера.
В то же время этот выпуск шоу может стать последним, потому что M Group Production планирует сделать небольшой перерыв. Но пока мы хотим, чтобы это шоу "Машын" стало последним.
"Машын" - одна из самых рейтинговых и долгоидущих программ. Вполне возможно, что оно станет историческим, потому что мы работаем над новыми проектами. Раскрыть конкретные названия не можем, а объявим о них после того, как все определится", - отметил М.Дадашов.
Народный артист сказал, что есть участники шоу, которые приглашены им лично:
"Так бывает всегда. Некоторых участников приглашает не наш продюсер, а я сам. Кое-кому звоню лично. Постоянно спрашивают, почему шоу проводят среди знаменитостей, хотят, чтобы в нем приняли участие и простые граждане. Но это шоу - коммерческий проект.
"Машын" создается не за счет небольшой суммы денег. Мы не собираемся кому-то подарить автомобиль, потому что это не благотворительная акция, а развлекательное шоу. Мы приглашаем людей на два часа забыть о своих проблемах и посмотреть это шоу.
В целом большинство зрителей - всегда знаменитости. Да, рейтинг трех шоу, которые проводились с участием простых людей, был неплохим. Но рейтинг шоу с участием знаменитостей в два-три раза выше.
Хочу отметить, что не все звезды соглашаются. Это нормально, потому что у каждого могут быть свои дела. Наш продюсер связывается со знаменитостями, которых мы хотим видеть в шоу. После этого мы вместе с командой принимаем решение.
Каждый член нашей команды называет того, кого хочет увидеть в шоу. Так как мнение сотрудников нам также интересны с точки зрения зрителя, мы принимаем решение после тщательного обсуждения. Ведь у каждого свое мировоззрение.
Запуская шоу, мы всегда отдаем предпочтение новым звездам, наиболее скандальным персонам. Есть такие знаменитости, чье участие важно, хотя они и не так известны. Неоднократное участие некоторых звезд также имеет свои причины.
Иногда участник сам обращается к нам. Например, исполнитель мейханы Алекпер Ясамаллы не отставал от меня с первого дня одного из выпусков, и я его лично пригласил его в прямой эфир следующего шоу".