Qol: A.A.Rahman, 31. J.Ahmed, 68 - R.Dadaşov, 41. T.Xəlilzadə, 62. R.Şeydayev, 70.
Bəhreyn milli stadionu.
Bəhreyn: 21. Sayed Mohamed Jafar (k), 3. Valeed Mohamed, 5. Ahmed Mubarak, 6. Mohamed Yusuf, 8. Ali Jafar, 10. Abdulvahab A.Rahman, 11. İsmaeel Abdullatif, 17. Abdulla Khaled, 22. Mohamed Adel, 25. Mahdi Faisal, 26. Mohamed Abdulvahab.
Ehtiyat oyunçular: 1. Sayed Shubbar, 12. Hamad Mohamed, 2. Sayed Mehdi, 4. Sayed Dhiya, 7. İsa Moosa, 9. Abdulla Yusuf, 13. Mohamed Saad, 14. Ali Abdulla, 15. Jasim Ahmed, 16. Sayed Redha, 18. Ahmed Abdulla, 19. Komail Hasan, 30. Ahmed Nabeel.
Baş məşqçi: Helio Souza.
Azərbaycan: 12. Emil Balayev, 5. Abbas Hüseynov, 4. Bəhlul Mustafazadə, 6. Bədavi Hüseynov (k), 3. Şəhriyar Rəhimov, 20. Riçard Almeyda, 13. Eddi İsrafilov, 8. Emin Mahmudov, 11. Ramil Şeydayev, 9. Ağabala Ramazanov, 16. Rüfət Dadaşov.
Ehtiyat oyunçular: 1. Mehdi Cənnətov, 23. Şahrudin Məhəmmədəliyev, 7. Araz Abdullayev, 10. Namiq Ələsgərov, 14. Rəşad Eyubov, 15. Ömər Buludov, 17. Renat Dadaşov, 18. Şəhriyar Əliyev, 19. Təmkin Xəlilzadə, 21. Pavel Paşayev, 22. Cavid Hüseynov.
Baş məşqçi: Nikola Yurçeviç.
Bu gün Azərbaycan milli komandası yoldaşlıq görüşünə çıxıb.
Qol.az-a istinadən bildirir ki, yığmamız Bəhreynlə qarşılaşır. Bəhreyn Milli Stadionunda keçirilən matç Bakı vaxtı ilə 20:30-da başlayıb.
FİFA-nın son reytinq siyahısında Bəhreyn yığması öndədir. Hazırda bu komanda 1206 xalla 105-ci pillədə qərarlaşıb. Azərbaycan isə 1191 xalla 109-cudur.
Qeyd edək ki, yığmamızın Bəhreynlə görüşü Avro-2020-nin seçmə mərhələsində oktyabrın 13-də Macarıstanla keçiriləcək oyun üçün hazırlıq xarakteri daşıyır.
Yoldaşlıq oyunu
20:30. Bəhreyn - Azərbaycan - 0:0 (Birinci hissə)