İstanbulda saxta spirtli içkidən ölən Özbəkistan vətəndaşlarının sayı 23-ə çatıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İstanbulda saxta spirtli içkidən ölən Özbəkistan vətəndaşlarının sayı 23-ə çatıb
İstanbulda saxta spirtli içkidən ölən Özbəkistan vətəndaşlarının sayı 23 nəfərə çatıb.
Bu barədə Özbəkistanın İstanbuldakı Baş Konsulluğu məlumat yayıb.
"Türkiyədə saxta spirtli içkidən zəhərlənən Özbəkistan vətəndaşlarının sayı 23 nəfərə çatıb. Onlardan ikisi qadındır. Bütün meyitlər ölkələrinə göndərilib", - Baş konsulluğun mətbuat xidmətinin teleqram kanalında bildirilib.
Özbəkistan vətəndaşlarının bir hissəsi saxta məhsullarla zəhərlənmə əlamətləri ilə yerli xəstəxanalara müraciət ediblər. Onlar müalicə kursunu başa vurub və xəstəxanadan buraxılıblar. Digərləri isə tibbi yardım almaqdadırlar. Özbəkistanın Ankaradakı səfirliyi və İstanbuldakı Baş konsulluq vəziyyəti nəzarətdə saxlayır.скачать dle 11.3

Число граждан Узбекистана, умерших в Стамбуле от употребления контрафактного алкоголя, увеличилось до 23 человек.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило Генконсульство Узбекистана в Стамбуле.
"По состоянию на 30 января 2025 года число граждан Узбекистана, отравившихся контрафактным алкоголем в Турции, достигло 23 человек. Двое из них - женщины. Все тела доставлены в Узбекистан", - говорится в сообщении в телеграм-канале пресс-службы генконсульства.
Некоторые граждане республики, обращавшиеся в местные больницы с симптомами отравления контрафактом, завершили курс лечения и были выписаны, другие продолжают получать медицинскую помощь. Посольство Узбекистана в Анкаре и генеральное консульство в Стамбуле держат ситуацию под контролем.