ABŞ 600 min venesuelalı miqrantı deportasiyadan qoruyan statusu ləğv edib » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ABŞ 600 min venesuelalı miqrantı deportasiyadan qoruyan statusu ləğv edib
ABŞ hökuməti 600 min venesuelalı miqrantı deportasiyadan qoruyan proqramın vaxtını uzatmayıb.
Bu barədə ABŞ-nin daxili təhlükəsizlik naziri Kristi Noem “Fox News”a müsahibəsində bildirib.
Nazir qeyd edib ki, Co Bayden administrasiyası yanvarın 10-da müvəqqəti qorunan status proqramlarının müddətini 2026-cı ilin oktyabrına qədər uzadıb: “Nəticədə bu, insanların ölkəmizdə qalmasına və qanunlarımızı pozmağa davam etməsinə imkan verib”.
ABŞ prezidenti Donald Tramp 2012-ci ildən bəri ölkəyə gələn Venesuela vətəndaşları ilə bağlı bütün sığınacaq işlərinin hərtərəfli araşdırılmasını tələb edən fərman imzalayıb. O hesab edir ki, hazırda ABŞ-də yaşayan venesuelalıların 90%-i ölkələrində həyatlarının təhlükədə olması barədə yalan danışıb.скачать dle 11.3

США лишили 600 тыс. мигрантов из Венесуэлы статуса, защищавшего их от депортации » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
США лишили 600 тыс. мигрантов из Венесуэлы статуса, защищавшего их от депортации
Правительство США отменило продление программы временного статуса защиты (TPS) для примерно 600 тыс. венесуэльских мигрантов, которая защищала их от депортации.
Об этом сообщила министр внутренней безопасности США Кристи Ноэм в интервью телеканалу Fox News.
Министр отметила, что предыдущая администрация Джо Байдена 10 января продлила TPS до октября 2026 года. "Это позволяло данным людям оставаться и продолжать нарушать наши законы", - указала Ноэм.
Президент США Дональд Трамп издал указ, призывающий провести тщательное расследование всех дел о предоставлении убежища гражданам Венесуэлы, прибывшим в США, начиная с 2012 года. Он считает, что "90% венесуэльцев, проживающих в настоящее время в США, солгали нации о том, что в Венесуэле их жизни угрожает опасность".скачать dle 11.3