“Meta” Trampa 25 milyon dollar ödəyəcək » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
ABŞ prezidenti Donald Tramp 2021-ci il yanvarın 6-da Kapitoliyə hücumdan sonra feysbuk və Instagram sosial şəbəkələrində onun səhifələrinin bloklandığına görə “Meta” korporasiyası ilə razılaşma imzalayıb.
“Report” xəbər verir ki, bu barədə “The Wall Street Journal” məlumat yayıb.
Razılaşmanın şərtlərinə görə, 22 milyon dollar prezident kitabxanasının fonduna, qalanı isə məhkəmə xərclərinə yönəldiləcək. Nəşr bildirib ki, korporasiya da öz günahını açıq şəkildə etiraf etməyəcək.
Bundan əvvəl Mark Zukerberqin rəhbərlik etdiyi “Meta” Trampın andiçmə mərasiminə 1 milyon dollar bağışlayıb. Vurğulanıb ki, Zukerberq korporasiyasını yeni administrasiyanın mümkün zərbəsindən qorumaq üçün son il yarım ərzində Trampla münasibətləri yaxşılaşdırmağa çalışır.скачать dle 11.3

WSJ: Meta заплатит Трампу $25 млн за блокировку его аккаунтов в своих соцсетях » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент США Дональд Трамп подписал в среду соглашение с корпорацией Meta по делу о блокировке его страниц в принадлежащих Meta социальных сетях Facebook и Instagram после штурма Капитолия 6 января 2021 года, корпорация выплатит Трампу $25 млн.
Об этом сообщила газета The Wall Street Journal.
По ее сведениям, согласно условиям сделки о прекращении дела, $22 млн будут направлены в фонд президентской библиотеки, остальные средства пойдут на судебные издержки. Корпорация не будет публично признавать свою вину, указывает издание.
Ранее Meta во главе с Марком Цукербергом пожертвовала $1 млн на инаугурацию Трампа.
Газета The New York Times сообщала, что Цукерберг на протяжении последних полутора лет пытается наладить отношения с Трампом, чтобы оградить свою корпорацию от возможного удара со стороны новой администрации. Meta уже давно является объектом нападок вашингтонских консерваторов, обвиняющих ее в предвзятости в пользу демократов.скачать dle 11.3