Kaliforniya ştatının idman klubları yanğından zərər çəkənlərə maliyyə yardımı edəcəklər » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Kaliforniya ştatının idman klubları yanğından zərər çəkənlərə maliyyə yardımı edəcəklər
Kaliforniya ştatının idman klubları regionda meşə yanğınlarının fəsadlarının aradan qaldırılmasında iştirak edən xidmətlərə və xeyriyyə təşkilatlarına maliyyə yardımı ayıracaqlar.
"The Times"a istinadən xəbər verir ki, Los-Anceles şəhərini təmsil edən klublar xeyriyyə təşkilatlarına səkkiz milyon dollar məbləğində vəsait köçürəcəklər.
Xeyriyyə kampaniyasında futbol, basketbol və beysbol idman növlərindən olan komandalar iştirak edəcəklər.
Xatırladaq ki, yanvarın 7-də Los-Anceles dairəsində meşə yanğınları sürətlə yayılmasına, meteoroloqların sözlərinə görə, quru və çox küləkli hava səbəb olub. Yanğınların ümumi sahəsi 16 min hektarı ötüb. Alov 12 300-dən çox tikilini, o cümlədən məşhurların prestijli rayonlarda yerləşən mülklərini məhv edib. Baydenin oğlu Hanter, aktrisa və model Peris Hilton, aktyor və rejissor Mel Gibsonun evləri yanıb. Son məlumatlara görə, 24 nəfər ölüb.скачать dle 11.3

Спортивные клубы Калифорнии направят более 8 млн долларов на ликвидацию последствий пожаров » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Спортивные клубы Калифорнии направят более 8 млн долларов на ликвидацию последствий пожаров
Спортивные клубы американского штата Калифорния направят более 8 млн долларов на ликвидацию последствий лесных пожаров в регионе.
Об этом сообщает пресс-служба клуба Национальной баскетбольной ассоциации (НБА) "Лос-Анджелес Лейкерс".
В инициативе также примут участие клуб НБА "Лос-Анджелес Клипперс", "Лос-Анджелес" и "Анахайм" из Национальной хоккейной лиги, "Лос-Анджелес" и "Лос-Анджелес Гэлакси" из Главной лиги футбола, "Лос-Анджелес Доджерс" и "Лос-Анджелес Энджелс" из Главной лиги бейсбола, "Лос-Анджелес Чарджерс" и "Лос-Анджелес Рэмс" из Национальной футбольной лиги (американский футбол), а также женские клубы "Лос-Анджелес" (баскетбол) и "Энджел Сити" (футбол).
Лесные пожары начали распространяться в округе Лос-Анджелес 7 января. По мнению метеорологов, причиной быстрого распространения огня стала сухая и очень ветреная погода. Общая площадь пожаров в округе превысила 16 тыс. га. Огонь уничтожил более 12 300 строений, в том числе недвижимость знаменитостей в престижных районах. Сгорели дома сына президента США Джо Байдена Хантера, актрисы и модели Пэрис Хилтон, актера и режиссера Мэла Гибсона. По последним данным, погибли 24 человека.скачать dle 11.3