İran parlamenti Kanada Silahlı Qüvvələrinin terror təşkilatı kimi tanınmasını tələb edəcək » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İran parlamenti Kanada Silahlı Qüvvələrinin terror təşkilatı kimi tanınmasını tələb edəcək
İran Parlamenti (Məclis) ölkə hökumətini Kanada Silahlı Qüvvələri (SQ) və təhlükəsizlik qüvvələrini terror təşkilatları siyahısına əlavə etməyi öhdəsinə götürəcək normativ akt layihəsinə baxmağa başlayıb.
Bu barədə deputatlara istinadən məlumat verilib.
Məlumata görə, belə bir təklif Kanadanın iyunun 19-da İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusunu (SEPAH) terror təşkilatı elan etmək qərarına cavab olaraq verilib. Kanada səlahiyyətlilərinə görə, bu, xarici siyasət baxımından edilib. Tehran Ottavanın qərarını pisləyib və proporsional cavab hüququnun olduğunu bildirib.

Парламент Ирана потребует признать канадскую армию террористической организацией » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Парламент Ирана потребует признать канадскую армию террористической организацией
Парламент (Меджлис) Ирана приступил к рассмотрению проекта нормативного акта, который обяжет правительство исламской республики внести в список террористических организаций Вооруженные силы и Силы безопасности Канады.
Согласно информации, такое предложение внесено в ответ на принятое 19 июня решение Канады объявить иранский Корпус стражей исламской революции (КСИР) террористической организацией. По утверждению канадских властей, это сделано "из внешнеполитических соображений".