Əcnəbilərin Azərbaycanda müvəqqəti olma müddətinin uzadılması ilə bağlı qərar dəyişir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Əcnəbilərin Azərbaycanda müvəqqəti olma müddətinin uzadılması ilə bağlı qərar dəyişir
Əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycanda müvəqqəti olma müddətinin uzadılması ilə bağlı qərara dəyişiklik edilir.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin Əmək və sosial siyasət komitəsinin bugünkü iclasında müzakirəyə çıxarılan bir sıra qanunlar və məcəllələrdə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Azərbaycanda müvəqqəti olma müddətinin uzadılması haqqında qərarda göstərilən məlumatlar Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) üzərindən təqdim edilə (əldə edilə) bilər.
Bu qərarda göstərilən məlumatların EHİS üzərindən təqdim edilməsi həmin qərarın təqdim edilməsinə bərabər tutulur.скачать dle 11.3

В Азербайджане могут упростить процедуру получения данных о продлении срока пребывания иностранцев » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане могут упростить процедуру получения данных о продлении срока пребывания иностранцев
В Милли Меджлисе предложили упростить процедуру получения данных о продлении срока временного пребывания иностранных граждан в Азербайджане.
Как сообщает Report, данный вопрос был вынесен на обсуждение на сегодняшнем заседании парламентского комитета по труду и социальной политике.
В частности предлагается обеспечить доступ к данным, содержащимся в решении о продлении срока временного пребывания в Азербайджане, посредством информационной системы "Электронного правительства".
Предоставление этих данных через электронную систему будет приравниваться к предоставлению самого решения.скачать dle 11.3