30 yaşlı kişiyə ərə veriləcəyi deyilən doqquzuncu sinif şagirdi ilə bağlı RƏSMİ AÇIQLAMA
Sosial şəbəkələrdə Masallı rayon Mahmudavar kənd ümumi orta məktəbin doqquzuncu sinif şagirdinin 30 yaşlı şəxslə evləndiriləcəyinə dair məlumatlar paylaşılmışdı. Sözügedən məsələ ictimailəşdikdən sonra aidiyyəti üzrə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin regional qrupu tərəfindən operativ reaksiya verildi.
Masallı rayonu üzrə təhsil sektorundan oxu.az-a verilən məlumata görə, Mahmudavar kənd Q.Babayev adına ümumi orta məktəbin 2008-ci il təvəllüdlü doqquzuncu sinif şagirdinin nişanlanması və bu məqsədlə toy məclisinin planlaşdırılması barədə 24.05.2024-cü il tarixdə sosial şəbəkələrdə paylaşılan məlumatlarla bağlı profilaktik tədbirlər görülüb.
Bildirilib ki, 24 may saat 17:02-də Masallı rayonu üzrə təhsil sektoruna məlumat daxil olan kimi, bu barədə yerli ərazi nümayəndəliyi və ərazi üzrə sahə müvəkkili məlumatlandırılıb, həmçinin valideynlərlə müvafiq söhbət aparılaraq mövcud qanunvericiliyin tələblərindən irəli gələn məsələlər onlara izah edilib:
"Bununla yanaşı qeyd olunmuş məsələ ilə bağlı şagird və onun hər iki valideyni, nişanlandığı iddia olunan oğlan və onun atası Masallı Rayon Polis Şöbəsinə dəvət olunub. Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin, Masallı rayonu üzrə təhsil sektorunun və Masallı RPŞ-nin müvafiq əməkdaşlarının iştirakı ilə valideynlərlə profilaktik söhbətlər aparılıb və akt tərtib olunub.
Həmçinin bildiririk ki, sözügedən şagird cari tədris ilində həmin məktəbin IX sinfində təhsil aldığı müddətdə müntəzəm olaraq dərslərə davam edib, davamiyyətində problem olmayıb, məktəbdə özünü intizamlı şagird kimi aparıb, eyni zamanda buraxılış imtahanında da iştirak edib".скачать dle 11.3