Rusiya sülhməramlılarının son partiyası da Qarabağı TƏRK EDİR - VİDEO
Moderator.az xəbər verir ki, sülhməramlıların şəxsi heyət və texnikası bu gün səhər azad olunmuş ərazilərdən çıxaraq Bərdə rayonu ərazisindən keçib.
Xatırladaq ki, ötən ay Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Azərbaycan Prezidenti Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Rusiya sülhməramlılarının Azərbaycan ərazisindən çıxarılması barədə məlumata münasibət bildirib.
Hikmət Hacıyev bildirib ki, 2020-ci il noyabrın 10-da imzalanmış Üçtərəfli Bəyanata əsasən, Azərbaycan Respublikasının ərazisində müvəqqəti olaraq yerləşdirilmiş Rusiya Federasiyası sülhməramlılarının ölkəmizin ərazisindən vaxtından əvvəl çıxarılması barədə hər iki ölkənin ali rəhbərliyi tərəfindən qərar qəbul edilib. Artıq proses başlanıb, Azərbaycan və Rusiya Müdafiə nazirlikləri həmin qərarın icrası ilə bağlı müvafiq tədbirləri həyata keçirirlər.

Последняя колонна российских миротворцев покидает Карабах - ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Последняя колонна российских миротворцев покидает Карабах - ВИДЕО
Последняя колонна российского миротворческого контингента покидает Карабахский экономический район Азербайджана.
Как сообщает moderator.az, личный состав и техника миротворцев сегодня утром покинули освобожденные территории и проехали по территории Бардинского района.
Напомним, в прошлом месяце помощник Президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации главы государства Хикмет Гаджиев, отвечая на вопрос АЗЕРТАДЖ относительно информации о выводе российских военнослужащих из Карабаха, отметил, что на основании трехстороннего заявления, подписанного 10 ноября 2020 года, верховным руководством обеих стран было принято решение о досрочном выводе с территории Азербайджана миротворцев Российской Федерации, временно дислоцированных на территории нашей страны. Процесс уже начался, министерства обороны Азербайджана и России осуществляют соответствующие мероприятия по исполнению данного решения,скачать dle 11.3