Şəmkirdəki yol qəzasında xəsarət alanların kimliyi bəlli oldu - YENİLƏNİB
Hhadisə nəticəsində 1964 cü il təvəllüdlü Xəlilov Aftandil Yaqub oğlu, 1961 ci il təvəllüdlü Əliyev Mətləb Ələsrəf oğlu və Əliyeva Şəlalə Mahmud qızı xəsarət alıblar. Qadının vəziyyəti daha ağır qiymətləndirilir. Onu FHN əməkdaşları avtomobildən çıxarıblar. Zərərçəkənin bel nahiyyəsindən ağır xəsarət aldığı bildirilir.
Hadisənin səbəbləri dəqiqləşdirilir.
Qeyd edək ki, Şəmkir rayonunun Çinarlı kəndində baş verən qəza zamanı "VAZ 21 010" markalı avtomobillə digər "VAZ" markalı maşın toqquşub.
Şəmkir rayonunun Çinarlı kəndində “VAZ" markalı iki minik avtomobili toqquşub.
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin verdiyi xəbərə görə, hadisə yerinə cəlb olunan Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq xilasetmə qüvvələri minik avtomobilində sıxılı vəziyyətdə qalan sürücünü maşından çıxararaq aidiyyəti üzrə təhvil veriblər.

Авария в Шамкире: две машины столкнулись -ОБНОВЛЕНО
По сообщению регионального корреспондента oxu.az, в результате происшествия получили ранения Халилов Афтандил Ягуб оглу 1964 года рождения, Алиев Мятляб Аляшраф оглу и Алиева Шалала Махмуд гызы 1961 года рождения. Состояние женщины оценивается как более тяжелое. Ее из автомобиля вытащили сотрудники МЧС. Сообщается, что пострадавшая получила тяжелую травму в области поясницы.
Причины происшествия выясняются.
Отметим, что во время аварии произошедшей в селе Чинарлы Шамкирского района столкнулись автомобиль марки «ВАЗ 21 010» и другая машина марки ВАЗ.
В селе Чинарлы Шамкирского района столкнулись два легковых автомобиля марки «ВАЗ».
По сообщению Министерства чрезвычайных ситуаций, вызванные на место происшествия соответствующие спасательные силы Государственной противопожарной службы вытащили застрявшего в легковой машине водителя и сдали в соответствующие структуры.скачать dle 11.3