İlham Əliyev dövlət büdcəsindən 18,7 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev Ağdaş rayonunun Orta Qəsil-Şordəhnə-Qarağan Şıxlar-Kükəl-Ərəb-İkinci Aral avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamda qeyd olunur ki, 17 min nəfər əhalinin yaşadığı 16 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Orta Qəsil-Şordəhnə-Qarağan Şıxlar-Kükəl-Ərəb-İkinci Aral avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə 2019-cu il dövlət büdcəsinin dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin 18,7 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılsın.
Maliyyə Nazirliyinə bu sərəncamda göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etmək, Nazirlər Kabinetinə bu sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etmək tapşırılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев выделил 18,7 млн на строительство дороги
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о мероприятиях по строительству автомобильной дороги Орта-Гасил-Шордахна-Гараган-Шыхлар-Кюкяль-Араб-Икинджи Арал в Агдашском районе.
Согласно распоряжению, на строительство дороги, соединяющей 16 населенных пунктов с населением 17 тысяч человек, Государственному агентству автомобильных дорог выделено из госбюджета 18,7 млн манатов.
Минфину поручено обеспечит финансирование в сумме, указанной в распоряжении, Кабмину - решить вытекающие из распоряжения вопросы.