MN şöbə müdiri: Şəhidimizə verdiyimiz qiymət erməniləri şoka saldı
Aprel döyüşlərində Ermənistan ordusunda vəziyyətin acınacaqlı olduğuna bir daha şahid olduq.
Bunu Azərbaycan Müdafiə Nazirliyinin (MN) şöbə müdiri Rauf Dəmirov deyib.
R.Dəmirov Aprel döyüşlərində düşmənin biabırçı vəziyyətdə olduğunu göstərən bir halla qarşılaşdıqlarını bildirib:
“Aprel döyüşlərində həlak olan erməni əsgərlərini qarşı tərəfə təhvil verəndə gördük ki, onlar cəsədləri sürüyə-sürüyə aparırlar. Biz bu hadisədən şoka düşdük. Çünki bu əsgərlər Ermənistan tərəfdən döyüşürdü. Amma bizim pilotlarımızın olduğu təyyarə vurulanda cəsədləri qarşı tərəfdən alarkən hərbi təzim edib, çiyin bərabərinə qaldırıb sıra addımı ilə avtomobilə qədər apardıq. Bu isə ermənilərdə böyük şok yaratdı. Bu, şəhidimizə verdiyimiz qiymət idi”.
Nazirlik rəsmisi qeyd edib ki, Ermənistan tərəfi ölkədə olan xaosu ört-basdır etmək üçün cəbhə xəttində təxribatlar törədir:
“Son zamanlar atəşkəs tez-tez pozulur. Azərbaycan Ordusu onlara layiqli cavab verir. Onlar başa düşürlər ki, Azərbaycan Ordusu istər silah baxımından, istərsə də şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji hazırlığı baxımından erməni ordusundan qat-qat yüksəkdir”.