Yeni təqaüdlər nə vaxt veriləcək? - Gecikmələrlə bağlı açıqlama
Bu barədə məlumatı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Fazil Talıbov yaranmış gecikmələrlə bağlı açıqlamasında bildirib.
“Bildiyiniz kimi, əmək pensiyası alan birinci qrup əlilliyi olan şəxslər, habelə, onlara, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlara qulluq edənlər və müharibə veteranları (o cümlədən, əmək pensiyası alanlar) üçün aprelin 1-dən Prezidentin aylıq təqaüdü təsis edilib.
Aprel ayı üzrə pensiyaların ödənişinə başlanılsa da, əmək pensiyası alan birinci qrup əlilliyi olan şəxslərə və müharibə veteranlarına pensiyalarla birgə yeni təsis olunmuş təqaüdlərin hələlik verilməməsi ilə bağlı narahatlığa əsas yoxdur.
Qeyd olunan təqaüdlər yeni təsis olunduqları üçün bu istiqamətdə texniki prosedurların həyata keçirilməsi müəyyən vaxt tələb edir.
Vətəndaşların diqqətinə çatdırırıq ki, onlar yeni təsis olunmuş təqaüdlərini elə aprel ayından alacaqlar. Yəni əmək pensiyası alan birinci qrup əlilliyi olan şəxslər, habelə, onlara, sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlara qulluq edənlər və müharibə veteranları (o cümlədən, əmək pensiyası alanlar) üçün yeni təyin olunmuş aylıq təqaüdlərin elə aprel ayından hesablanmaqla bu ayın sonunda verilməsi təmin olunacaq”, - o qeyd edib.скачать dle 11.3

Когда будут выплачены назначенные президентские стипендии?
Назначенные в соответствии с указом главы государства президентские стипендии будут выплачены до конца апреля.
Об этом говорится в заявлении руководителя пресс-службы Министерства труда и социальной защиты населения Азербайджана Фазиля Талыбова в связи с запаздыванием с данными выплатами.
«Как вы знаете, для инвалидов первой группы, получающих трудовую пенсию, а также ухаживающих за ними и детьми с ограниченными возможностями здоровья, для ветеранов войны (в том числе получающим трудовую пенсию) с 1 апреля была назначена ежемесячная президентская стипендия.
Хотя уже начались выплаты пенсий за апрель, инвалидам первой группы и ветеранам войны нет оснований беспокоиться о том, что они не получили вместе с пенсией назначенную стипендию.
Проводятся определенные технические процедуры, так как указанные стипендии назначены только недавно, и это требует времени.
Доводим до сведения граждан, что они до конца апреля они получат назначенные стипендии», - добавил Ф.Талыбов.скачать dle 11.3