Məmmədyarov Brüsselə danışıqlara gedir
Aprelin 4-də Belçika Krallığının paytaxtı Brüssel şəhərində Azərbaycan-Avropa İttifaqı (Aİ) Əməkdaşlıq Şurasının 16-cı iclası keçiriləcək.
İclasda Azərbaycan tərəfindən xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov, Aİ tərəfindən isə xarici siyasət və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndə Federika Moqerini və Avropa qonşuluq siyasəti və genişlənmə danışıqları üzrə komissar Yohannes Han iştirak edəcəklər.
İclasda Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli, Aİ-Azərbaycan tərəfdaşlıq gündəliyinə daxil olan məsələlər, yeni ikitərəfli saziş layihəsi üzrə davam edən danışıqlar, Tərəfdaşlıq Prioritetləri, Şərq Tərəfdaşlığı və digər məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Мамедъяров отправился на переговоры в Брюссель
В столице Бельгии Брюсселе 4 апреля пройдет 16-е заседание Совета сотрудничества Азербайджан-Европейский союз.
Об этом сообщило Министерство иностранных дел.
В совещании примут участие: со стороны Азербайджана - министр иностранных дел Эльмар Мамедъяров, со стороны Евросоюза - верховный представитель по внешней политике и политике безопасности Федерика Могерини, а также - комиссар по европейской политике соседства и переговорам по расширению Йоханнес Хан.
На заседании планируется обсудить вопросы урегулирования армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта, повестки дня партнерства ЕС-Азербайджан, продолжающиеся переговоры по проекту нового двустороннего соглашения, приоритеты партнерства, Восточного партнерства и другие вопросы.скачать dle 11.3