“Xidməti pasport almaq hüququ olan vəzifəli şəxslərin siyahısı”nda dəyişiklik edilib
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2011-ci il 3 mart tarixli 391 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Xidməti pasport almaq hüququ olan vəzifəli şəxslərin siyahısı”nda dəyişiklik edilməsi haqqında fərman imzalayıb.
Dəyişikliyə əsasən, “Xidməti pasport almaq hüququ olan vəzifəli şəxslərin siyahısı”nın 2.3-cü bəndi aşağıdakı redaksiyada verilir:
“2.3. Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı direktoru və onun müavini, İcraçı direktorun müşaviri, köməkçisi, İcraçı direktorun ofisinin, Hasilat Sənayesində Şəffaflıq üzrə Komissiyanın Katibliyinin və digər struktur vahidlərinin (müdiriyyət, departament, şöbə) rəhbərləri və onların müavinləri;”.

Расширен список должностных лиц, имеющих право на получение служебного паспорта
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в пятницу подписал указ о внесении изменений в «Список должностных лиц, имеющих право на получение служебного паспорта», утвержденный указом президента от 3 марта 2011 года.
Как отмечает Trend, Согласно указу, вносятся изменения в пункт 2.3 «Списка должностных лиц, имеющих право на получение служебного паспорта».
«2.3. Исполнительный директор Государственного нефтяного фонда Азербайджана и его заместитель, советник, помощник исполнительного директора, руководители и заместители руководителей офиса исполнительного директора, Комиссии по прозрачности в добывающей промышленности и других структурных единиц (директорат, департамент, отдел)».