Prezident Bakı Metropoliteni əməkdaşlarını təltif etdi - SİYAHI
Prezident İlham Əliyev Şaiq Eyubova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla Bakı Metropoliteninin tikintisində xidmətlərinə görə Şaiq Veyis oğlu Eyubova Azərbaycan Respublikası prezidentinin fərdi təqaüdü veriləcək.
Nazirlər Kabinetinə bu sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etmək tapşırılıb.
Prezidentin digər sərəncamı ilə Bakı Metropoliteninin tikintisində və istismarında səmərəli fəaliyyətinə görə aşağıdakı şəxslər “Tərəqqi” medalı ilə təltif ediliblər:
Abdusəmədov Qurban Əli oğlu
Əmrahov Rasim Zeyqəm oğlu
Mehtiyev Rafail Mehti oğlu
Mirzəliyev Əbülfəz Bağman oğlu
Tahirov Xaləddin Şərif oğlu.
Bundan başqa, dövlət başçısının sərəncamı ilə Bakı Metropoliteninin tikintisində xidmətlərinə görə Məzahir Əbilşah oğlu Nəbiyevə “Əməkdar mühəndis” fəxri adı verilib.скачать dle 11.3

Президент наградил сотрудников метрополитена - СПИСОК
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о предоставлении персональной стипендии президента Шаигу Эюбову за плодотворную деятельность в строительстве Бакинского метрополитена.
Кабмину поручено решить вытекающие из этого распоряжения вопросы.
Другим распоряжением президента за плодотворную деятельность в строительстве и эксплуатации Бакинского метрополитена следующие лица награждены медалью «Терегги».
Абдулсамедов Гурбан Али оглу
Амрахов Расим Зейгам оглу
Мехтиев Рафаил Мехти оглу
Мирзалиев Абульфаз Бахман оглу
Тахиров Халаддин Шариф оглу
Кроме того, распоряжением главы государства за заслуги в развитии Бакинского метрополитена Мазахиру Абильшах оглу Набиеву присвоено почетное звание «Заслуженный инженер».скачать dle 11.3