Bakıya gələn qatarlar gecikir, sərnişinlərin halı pisləşib
Dəmir yolu ilə ölkənin qərb istiqamətindən Bakıya gələn qatarların hərəkət qrafikində böyük gecikmə yaranıb.
Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, Böyük Kəsikdən, Qazaxdan və Tbilisidən Bakıya gələn qatarların hərəkətin çox böyük gecikmə var.
Bakıya gələn sərnişinlərin qohumlarının bildirdiyinə görə, gecikmə çox uzun çəkdiyindən qatarlarda bəzilərinin halı da pisləşib.
Bakı Sərnişin Stansiyasından qohumlarını gözləyənlərə bildiriblər ki, gecikmə ən azı 4-5 saat təşkil edib.
“Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Sevinc Qədirova Oxu.Az-a açıqlamasında qatarların Bakıya gecikməsinin səbəbi dəmir yolunda baş vermiş qəza ilə əlaqəlidir:
“Böyük Kəsikdən Bakıya gələn 665 saylı sərnişin qatarı ötən gecə saat 02:27 radələrində Ucar rayonu Müsüslü stansiyasından keçərkən elektrovoz relsdən çıxıb. Baş verən qəza zamanı hər hansı xəsarət olmayıb”.
Sevinc Qədirova qeyd edib ki, qatarların gecikməsi 3 saat çəkib:
“Bakıya gələn sərnişinlər digər qatarlara yerləşdirilib. Qəzaya uğramış lokomotiv dəmir yolunun qəza briqadası tərəfindən yoldan çıxarılıb, qatarların hərəkəti tam bərpa edilib. Bir neçə qatar artıq Bakıya çatıb. Qəzanın baş verməsi səbəblərinin araşdırılır”.скачать dle 11.3

Задержка в движении поездов: пассажирам стало плохо
Как передает Median.Az со ссылкой на Milli.Az, задержки наблюдаются в движении поездов, едущих в столицу из Беюк-кесик, Газаха и Тбилиси.
По словам родственников, состояние некоторых пассажиров ухудшилось.
Начальник отдела по связям с общественностью ЗАО «Азербайджанские железные дороги» Севиндж Гадирова сообщила Oxu.Az, что причина запоздания связана с аварией на железной дороге.
«Когда пассажирский поезд №665, следующий из Беюк-кесик в Баку, вчера в 02:27 ночи проезжал через станцию Мусуслу Уджарского района, электровоз сошел с рельсов. В результате аварии никто не пострадал.
По словам С.Гадировой, задержка составила три часа.
«Ехавшие в Баку пассажиры были размещены в других поездах. Попавший в аварию локомотив был снят с путей аварийной бригадой, движение поездов полностью восстановлено», - сказала представитель «Азербайджанских железных дорог», добавив, что несколько поездов уже добрались до Баку.