Bakı-Sumqayıt yolunda tıxac yaranıb - YENİLƏNİB
Tıxacın yaranması Bakı Beynəlxalq Avtovağzalı-Xırdalan dairəsində asfalt-beton örtüyünün üst qatının yenilənməsi işləri ilə əlaqədar olaraq sözügedən istiqamət üzrə hərəkətin hissə-hissə qismən məhdudlaşdırılması ilə bağlıdır.
Hazırda Bakı-Sumqayıt istiqamətində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətində sıxlıq müşahidə edilir. Həmin yolda nəqliyyatın çox aşağı sürətlə hərəkət etdiyi bildirilir.
Bakı-Sumqayıt istiqamətində tıxac Bakının əsas küçə və prospektlərində, xüsusi ilə Tbilisi prospektində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətində sıxlığa səbəb olub.
Bakı-Quba-Rusiya ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 6-11-ci km-lik hissəsində (Bakı Beynəlxalq Avtovağzalı-Xırdalan dairəsi) asfalt-beton örtüyünün intensiv hərəkət nəticəsində və təbii təsirlərdən aşınmaya məruz qalan üst qatının yenilənməsi işləri ilə əlaqədar olaraq sözügedən istiqamət üzrə hərəkət hissə-hissə qismən məhdudlaşdırılır.
Bu barədə Oxu.Az-a Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Nəcəfli deyib.
Onun sözlərinə görə, hərəkətin hissə-hissə qismən məhdudlaşdırılması iyun ayının 26-dan 27-nə keçən gecədən etibarən tətbiq edilib:
“Təmir işlərilə bağlı sürücülər 20 Yanvar dairəsi və “Şamaxinka”dan istifadə etməklə yenidən əsas yola çıxa bilirlər. Bakı Dairəvi-1 avtomobil yolu ilə hərəkətdə olan sürücülər də əvvəlki qaydada maneəsiz olaraq Bakı-Sumqayıt yoluna çıxırlar".
Anar Nəcəfli qeyd edib ki, sürücülərdən sözügedən hissədə sıxlığın yaranmaması üçün öncədən hərəkət istiqamətlərinə uyğun olaraq alternativ yollardan (Bakı Dairəvi-1 - Lökbatan-Hocahəsən avtomobil yolları, Binəqədi şosesi - Binəqədi-Biləcəri (4-cü qapı küçəsi), Binəqədi-Novxanı-Masazır, Bİnəqədi-Novxanı-Corat avtomobil yolları) istifadə etməkləri tövsiyyə olunur.скачать dle 11.3

Пробка на дороге Баку-Сумгайыт – ОБНОВЛЕНО
Причина пробки связана с работами по замене асфальтобетонного покрытия на дороге Бакинский международный автовокзал – Хырдаланский круг.
В настоящее время на дороге Баку-Сумгайыт наблюдается плотность транспорта. Автомобили едут на очень низкой скорости.
Пробка на дороге Баку-Сумгайыт также привела к заторам на основных улицах и проспектах Баку, в частности на Тбилисском проспекте.
Движение транспорта в направлении Баку-Губа-граница России частично ограничено.
Как передаёт Median.Az, об этом oxu.az сообщил глава пресс-службы Государственного агентства «Азербайджанские автомобильные дороги» Анар Наджафли.
По его словам, ограничение движения транспорта связано с работами по замене асфальтового покрытия на 6-11 км дороги (Бакинский международный автовокзал – Хырдаланский круг).
Частичное ограничение было введено в ночь с 26 на 27 июня:
«Ремонтные дороги на первом этапе ведутся только на трех левых полосах движения, то есть движение по трем правым полосам движения не остановлено.
В связи с этим ночью въезд на мост 20 Января и туннель было ограничено, движение на короткий срок было перемещено в направлении круга «20 января» - «Шемахинка».
Кроме того, на основную дорогу водители могут выехать со спуска Баладжары, проехав перед отелем Delfin. По автодороге Бакинская кольцевая-1 можно выехать на дорогу Баку-Сумгайыт».скачать dle 11.3