Ramazan bayramı günlərində Azərbaycan polisi gücləndirilmiş iş rejimində çalışacaq.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətindən  verilən məlumata görə, bununla bağlı daxili işlər naziri, general-polkovnik Ramil Usubov müvafiq əmr imzalayıb. Əmrə əsasən polis iyun 15-dən 20-dək gücləndirilmiş iş rejimində xidmət aparacaq.
Bayram günlərində ictimai yerlərdə və insanların kütləvi istirahət etdiyi ərazilərdə xoşagəlməz hadisələrin qarşısını almaq və hüquq qaydasına nəzarəti gücləndirmək məqsədilə qabaqlayıcı və digər zəruri tədbirlərin görülməsi təmin ediləcək.
Ramazan bayramı günləri ictimai asayişin təmin edilməsi ilə əlaqədar olaraq post-patrul xidməti naryadlarının sayı artırılacaq.

Полиция переходит на усиленный режим
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел, соответствующий приказ подписал министр, генерал-лейтенант Рамиль Усубов. Согласно приказу, с 15 до 20 июня полиция будет работать в усиленном режиме.
Сотрудники полиции обеспечат безопасность граждан в общественных местах и местах массового отдыха людей.
С целью обеспечения общественного порядка на дорогах увеличат количество нарядов пост-патрульной службы.