Seysmoloji mərkəz: Səhər saatlarında yeddi afterşok qeydə alınıb
Azərbaycanın Zaqatala rayonunda dünən axşam saatlarında baş verən güclü zəlzələdən sonra bu gün səhər saatlarında yeddi afterşok qeydə alınıb.
Bu sözləri oxu.az-a açıqlamasında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin direktoru Qurban Yetirmişli deyib.
“Dünən zəlzələ yerli vaxtla 22:40-da yerli 2 kilometr dərinliyində baş verib. Maqnitudası 5.5 bal olub. Səhər saatlarında isə zəif afterşoklar qeydə alınıb və bunlar hiss olunmayıb”, - o deyib.
Qeyd edək ki, yeraltı təkanlar Azərbaycanın şimal-qərb rayonlarında da hiss olunub. Bəzi rayonlarda kiçik dağıntılar olub.скачать dle 11.3

Сейсмоцентр: С утра произошло еще семь афтершоков
После сильных толчков, которые были зафиксированы на территории Загатальского района Азербайджана вечером во вторник, сегодня с утра произошло еще семь афтершоков.
Об этом сообщил директор Центра республиканской сейсмологической службы при Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) Гурбан Етирмишли.
«Вчера землетрясение произошло в 22:40 на глубине 2 километров. Сила толчков составила 5.5 балла. А утренние афтершоки были слабые и не ощущались.
Для возвращения к прежнему спокойному состоянию эпицентра процесс высвобождения энергии будет продолжаться», - сказал он.
Напомним, накануне сильные подземные толчки ощутили сразу несколько северо-западных районов Азербайджана. В ряде регионов произошли незначительные разрушения.скачать dle 11.3