Sabiq icra başçısı həbsdə ölüb? — RƏSMİ AÇIQLAMA
Daxili İşlər Nazirliyi narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinərək saxlanılan Saleh Rüstəmovun ölməsi barədə yayılan xəbərləri təkzib edib.
-ın APA-ya istinadən verdiyi xəbərə görə, nazirliyin mətbuat xidmətinin rəisi Ehsan Zahidov bildirib ki, yayılan xəbərlər tamamilə əsassızdır:
“Bu xəbər tamamilə yalan və uydurmadır. Xəbər yayılandan sonra qardaşı və vəkili Saleh Rüstəmovla görüşüb. Özü bildirib ki, saxlanılma şəraiti ilə bağlı narahatlığı yoxdur, heç bir işgəncəyə məruz qalmayıb. Bir qrup şəxs bu cür əsassız xəbərləri yaymaqla ictimaiyyəti aldatmağa çalışır”.
Yayılan məlumatlara əsasən, S.Rüstəmovun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 234.4.3-cü (Qanunsuz olaraq narkotik vasitələri, psixotrop maddələri və ya onların prekursorlarını hazırlama, istehsal etmə, əldə etmə, saxlama, daşıma, göndərmə və ya satma, külli miqdarda törədildikdə) ittihamı ilə dörd aylıq həbs-qətimkan tədbiri seçilib. S. Rüstəmovun müvəqqəti saxlama təcridxanasında döyülərək öldürüldüyü barədə xəbərlər yayılıb.
Jurnalist Qənimət Zahid özünün “Facebook” səhifəsində bu barədə yazıb.
Qeyd edək ki, Saleh Rüstəmov 1992-1993-cü illərdə Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı olub.скачать dle 11.3

Бывший глава Гедабека умер в тюрьме? - ОФИЦИАЛЬНО
Министерство внутренних дел опровергло новость о смерти Салеха Рустамова, задержанного по подозрению в незаконном обороте наркотиков.
Как передает Median.Az со ссылкой на АПА, глава пресс-службы министерства Эхсан Захидов заявил, что эта новость абсолютно безосновательна:
«Это абсолютная ложь и выдумка. После появления этой новости Салех Рустамов встретился со своим братом и адвокатом и заявил, что доволен условиями содержания и что его не пытали.
Группа лиц пытается обмануть общественность, распространяя подобные заявления».
Суд избрал в отношении Салеха Рустамова меру пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца. Он обвиняется по статье 234.4.3 (незаконная торговля наркотиками в крупном размере) УК.
Ранее СМИ сообщили со ссылкой на журналиста Ганимата Захида, что С.Рустамов был забит до смерти в изоляторе.
Отметим, что Салех Рустамов в 1992-1993 годах был главой Исполнительной власти Гедабекского района.