DİN Sabirabaddakı dəhşətli qəza ilə bağlı məlumat yayıb
Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Sabirabadda altı qohumun faciəli şəkildə ölməsi barədə rəsmi məlumat yayıb.
Məlumatda bildirilib ki, mayın 7-də, saat 09:00 radələrində Sabirabad rayonunun Şəhriyar kəndindəki pambıq sahəsinə işləməyə gedən kənd sakini Əjdər İmanovun idarə etdiyi “Belarus-892” markalı traktorun qoşqusu ayrılaraq Şorsu kanalının kollektoruna aşıb.
Nəticədə qoşquda olan arvadı Məlahət İmanova, qohumları Günay Qasımova, Xəyalə Həsənova, Elnarə Məlikova, onun qızları Zəhra və Fatma suda boğulublar.

МВД о страшной аварии в Сабирабаде
Министерство внутренних дел Азербайджана распространило официальную информацию в связи с трагической гибелью шестерых родственников в Сабирабаде.
В сообщении говорится, что 7 мая около 9 часов утра в селе Шахрияр Сабирабадского района у направлявшегося на хлопковые поля трактора Belarus-892, которым управлял житель села Аждар Иманов, отсоединился прицеп и упал в коллектор водоканала Шорсу.
В результате, находившиеся в прицепе его супруга Малахат Гасанова, родственники Гюнай Гасымова, Хаяла Гасанова, Эльнара Меликова, ее дочери Захра и Фатма утонули в воде.